Под торзмоз съм!
Здравейте. Моят проблем е, че моят приятел е адски ревнив и избухлив. Не ме пуска да ходя никъде. Ако се засмея на шегите на приятелите му веднага скандали. Аз съм курва, приятелките ми също-това е неговото мнение. Ако не бил той никой нямало да ме хареса. Само той се бил грижел за мен. Един вид иска да ми втълпи, че аз за никого не съм нищо. Кара ме да бягам от училище, ако не го направя веднага ми казва „ Май някой учител ти харесва " или ако в междучасие не му пиша „ Дося да не би да прави свирки в тоалетните ". И най-лошото е, че ме бие. Без да се съобразява какви последствия може да има. Когато тръгна да го оставям ме чака -пред училище, пред блока, пред приятели. Звъни на всички, дори на майка ми. И аз все си казвам, , Този път беше последния" и му вярвам и не казвам на никого. Ако се оплача в полицията, той ще накара приятелите си да кажат, че никога не са виждали такива грубости от негова страна, а аз нямам свидетели. Единствените ми доказателства са снимки на синините и раните по тялото ми и звукозапис на разговор. Но според мен не са достатъчни. Ако тръгна да обеснявам всичко в подробности мога да напиша 3 тома. Благодаря.

Коментари

2.   Осъди го

3.   Следващият път като те нарани, веднага отиваш на лекар и си вадиш медицинско. После отиваш в полицията и подаваш жалба и взимаш ограничителна заповед. Ако те доближи веднага звъниш в полицията.
Не крий, че те бие. Разкажи на родителите ти и на приятелите ти. Ти нямаш вина за това и не трябвя да те е срам..

4.   Абе дете, отивай с майка си в полицията и не го оставяйте да те разиграва. Чудя се какви са тези твои родители да търпят...

5.   Обади се на телефон на доверието.
Ще те бие и ще те мачка докато си с него.
Недей избира да си жертва до живот.
И не няма да се промени. А по - скоро ти ще привикнеш и дори мислено, ще търсиш причини да го опрадвдаят. Ще се получи Стокхолмски синдром.
Живота е пред теб, не избирай да живееш така.

6.   Кажи на вашите и незабавно със снимките и записите отивай в полицията, прокуратурата и в съда. Ще му изкарат ограничителна заповед наруши ли я отива на топло. Това не може да продължава така! Не губи време вземи мерки! Моя съученичка едвам се отърва от подобно изчадие. ж. 22

7.   Ти и всички като тебе: не бъдете с насилници и не живейте с тях. Нямайте нищо общо с тях.
Това е начина.

Друг начин няма.

8.   Този идиот те третира като собственост.
Внимавай, момиче! Още малко и наистина ще прави с теб каквото си поиска. Днес те ревнува, утре може да те спазари с някого.
Измъкни се докато е време. За тази цел има полиция, а на първо време имаш родители.
Не пишеш на колко си години. Може и социалните служби да ти помогнат, ако те притеснява.
Бягай и успех!

9.   Като за начало го зарежи! Кажи на родителите си всичко и ако продължи да те тормози - извадете ограничителна заповед!

10.   Тоз е егати сектанта. Зарязвай и се махай от такива хора, до никъде няма да стигнеш.

11.   Щом имаш снимки имаш неоспорими доказателства, че те тормози и приятелите му могат да си говорят каквото искат. За най-сигурно обаче следващият път си извади и медицинско и така ще можеш да разчиташ на подкрепата и на лекар. После можеш да подадеш жалба в полицията за тормоз и да им предоставиш всички доказателства, медицински, снимки, записи и т. н. И разбира се моментално да го блокираш от всякъде. Сменяш си номера, изтриваш го от всякакви социални мрежи, отказваш да отговаряш на е-майлите му. Пак остава проблема с личния тормоз, защото сигурно ще те причаква пред вас и пред училището ти, за това гледай винаги да има някой с теб. Знам, че е тъпо да молиш майка си да идва с теб до училището си или някоя приятелка да те изпраща до вас след часовете, но проблемът е наистина сериозен и се отнася за твоята безопасност! За това взимай мерки. Жалбата в полицията също е задължителна, за съжаление те няма как да назначат някой да те пази 24 часа, но поне могат да го постреснат ако си извадиш ограничителна заповед. Пък дано има ефект и тоя спре да те тормози. Колкото си по-далеко от него-толкова по-добре! Но ти и само ти можеш да предприемеш нещо, родителите, приятелите и полицаите могат само да ти помогнат, но инициативата да го разкараш от живота си трябва да идва от теб.
Успех и дано успееш, че е наистина ужасно да живееш във вечен страх кога и за какво пак ще си позволи да те бие. Да не говорим и за психическия тормоз, той е по-трудно доказуем, но не по-малко опасен, защото последиците от него ще ги имаш много дълго време.