Споделена история от Образование

Съдебна медицина
Здравейте! Влече ме съдната медицина и искам да попитам запознатите за този ми избор. Колко години трае образованието в университета? Трябва ли да уча обща медицина? Разкажете малко за нещата, които ще се учат и други подробности.

Коментари

1.   Ми знам, че има недостиг на такива специалисти, незнам как е заплащането, да мисля, че се учи обща преди това, но все пак трябва да можешда гледаш вътрешности.

2.   Съдебната медицина е специалност - учи се след общата. Но е много ниско платена специалност, а от труповете няма как да искаш подкупи като от живите пациенти. Освен това в България моргите са в ужасно състояние - няма достатъчно хладилни камери и инструменти. Виж какво е положението във софийската морга: https://www. 24chasa. bg/Article/162017

3.   Трети курс сьм медицина и сьм решил да специализират патоанатомиЯ след като завьрШа, но знай, че в моргата работят много умни и смели хора, защото там се искат най-много знания от всички специалности, ако не може да дадеш заключение могат и да те садят така, че..!!

4.   Майчице, мила! Добре, че номер 3 е решил да "специализираТ" "патоанатомиЯ" след като "завьрШи", че като го гледам как пише, ако ще лекува живи хора много бързо ще ги вкарва в моргата!

5.   Част от ежедневието на съдебна медицина от очевидец.
Върви един възрастен човек по тротоара и както си върви изведнъж "подскочи" като заклана птица и падна на земята без да помръдне повече, като преди това се удари в капака на спряна на тротоара кола. Вижда го това очевидеца и не знае какво да прави, освен да вика за помощ от околните. Някой се обажда на бърза помощ, която е на няколко преки от мястото и те идват след около 1/2 - 1 час и спират линейката до вече безжизнения труп на човека, който при тези обстоятелства явно беше получил инсулт и... дотам. И оттука се започва едно чакане до безкрай. Линейката с шофьора и сестрата седят и чакат, починалия лежи на тротоара, хора минават, ученици излизат от близкото училище и се шашкат и така не знам колко си време. И на въпроса на очевидеца защо не предприемат нещо, сестрата заявява че се чака съдебна медицина, която от своя страна идва след не знам колко си време. Като пристигат натоварват вече починалия като ненужен товар в някаква камионетка и от там вече очевидеца няма представа, защото това е работата на съдебна медицина. Не знам, дали ти харесва, но явно не е за всеки.