Споделена история от Образование

Стопанско управление
Здравейте.
Кандидат-студентка съм тази година и се ориентирам към специалността стопанско управление, най-вече, или нещо сходно на нея. Добра съм в математиката и смятам, че с изпитите бих се справила.
Много ми е ВАЖНО ако някой от четящите учи или е учил тази специалност в Пловдивски или Софийски университет, да ми каже малко повече за впечатленията му от самия университет. Добра ли е подготовката. В софийски има три чужди езика за изучаване, а аз не съм особено добра в тази област и малко ме притесняват.
Практика, преподаване, изпити... Всяко нещо би ми било от огромна полза и наистина ще бъда благодарна на всекиго който отдели от времето си за да ми помогне споделяйки мнение за тези два университета и самата специалност разбира се.
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Препоръчвам да завършиш бакалавър тук и след това в чужбина магисър. Разбира се ако искаш да си намериш почтена работа в чужбина... обаче ако мислиш в БГ да се развиваш с тази специалност просто забрави.

-thatsgoodmoney

2.   Не си задала най-важния въпрос, а именно има ли реализация. Изпитите някак все ще ги минеш, ама идва момент, в който трябва да работиш.

Ако искаш някоя мики-маус специалност, това е перфектната специалност - стопанско управление. Ако питаш даскалите, какво може да се работи после с нея, няма да ти дадат смислен отговор. Ще ти избоботят нещо от сорта как настоящите фирми в условията на пазарна икономика имат нужда от еди какви си специалисти и тем подобни, но конкретен отговор никой не може да ти даде. Общо взето ще ти изговорят много думи, които ще звучат умно, но по същество няма да са казали нищо конкретно.

3.   Аз съм завършила маргетинг в Пу, но имахме сходни предмети със стопанско.. Преподавателите са готини, дават ти всички материали за изпита от теб се очаква само да ги научиш.. Нищо сложно...