Споделена история от Образование

Студентски град за живеене
Не, не става дума за "Студентски град" а град в, който студентите имат добър живот. В тази тема питам за ГРАДА, а не за университет, кой какъв бил и тн.
От източна България съм затова повечето градове към, които съм избрал (все още нищо не съм избрал, де) са в близост до мен. Интересуват ме неща, като развлечения, да не е пренаселено (София), ама да не е и някое пусто село все пак. Главно като изключим ученето и университета, да имаш къде да отидеш с приятели, да се забавлявате или поне да е близо до съседен град, който предлага развлечения.. Та градовете са:
Стара Загора (най-близо ми е, мога да се връщам, когато си искам (не, че ми е кой знае колко важно, ще в уча редовна форма) Варна, Бургас (близо са до родния ми град, близо до морето, близо и до градове като Сл. Бряг (макар, че далеч не ми е любимото място)) Пловдив (голям град, би трябвало повече "възможности" да има) имам и предвид Шумен, като "последен вариант" но не знам нищо за града. Приятели ми препоръчаха Благоеград, било хубаво, ЮЗУ е сравнително добър университет, близо до София. Тъпото е, че е далеч, както и не им харесвам диалекта, хаха.
София не го харесвам, защото е прекалено населен, прекалено замърсен и прекалено скъп.
Ще съм благодарен за всякакви мнения и коментари (за предпочитане да са по темата)

Коментари

1.   Само не ходи в ЮЗУ. Хем ти е много далече, хем нищо няма да научиш. Пловдив е по-добре. И съм слушала от приятелки, че не е толкова гадно като София. Добре е там.

2.   Шумен го отписвай като вариант. :D Аз съм от Шумен, градът е под всякаква критика, всеки се чуди как да се махне оттука. Няма почти никакви места за развлечения, университетът е трагедия, даже меко казано трагедия. Като цяло градът няма кой знае какво да предложи, единственият плюс са историческите места, ама за това струва ли си...

3.   Можеш да помислиш и за Велико Търново - тих и спокоен град. Градът живее в ритъм с университета. През лятото има много туристи - възможност за нови запознанства и работа. Пети корпус на университета е точно в центъра - има много места за развлечение.