Споделена история от Образование

Пътят към образованието!
Здравейте,
Живея в малко селце, в което хората са почти(да не кажа напълно) необразовани. Негодуват, че животът им е труден, защото на времето не са учили и сега тънат в мизерия.
На 18 съм и чакам да завърша 12-ти клас за да се преместя в София за да мога да уча това, което искам.
Не се разбирам с повечето хора, няма какво да си кажа с моите връсници(поне с по-голямата част)
В училище дори нямам приятели, защото се сприятелявам трудно и съм доста скептичен човек.
През последните няколко години минавам през пълна метаморфоза и не съм същият като преди.
Не знам дали, защото израстнах без баща и с майка, която работи по-цял ден за да може да се грижи за мен, се превърнах в съвсем друг човек и не мога да се позная...

Повечето ми връсници не искат да учат, искат да са общи работници, да нямат професия и образование и това явно не им пречи.
Чувствам се умствено обременен... искам това да го променя.

Коментари

1.   Брато, стягай се и само напред. Всеки е преживял разни неща.. Ако искаш да учиш- учи. Ако искаш пари- работи. Ако искаш да се развиваш- развивай се. Границите са само в главата ти.

2.   Дерзай. Учи и ще сполучиш.

3.   Познавам усещането! Болезнено добре го знам! Подиграват ти се, защото в главата ти не се въртят само клюки, игри и пордната малоумна песен. Но споко, ще намериш начин. Просто стой настрана от тях и не ги зачитай за хора. Животът е по-лесен така, без говеда и прасета.

4.   За мен винаги образованието е на първо място. Накрая умът ми ще ми изкравна прехраната, а не приятелствата. Аз очевидно съм смятана за зубърка, загубенячка, смотла и единствената причина е че не ходя при останалите 15 годишни пушачи. Когато живееш в село, трябва да ходиш на центъра и да псуваш, иначе просто си зубър. Честно за мен мнението на останалите изобщо не ме интересува. Книгите, музиката и аз, това е всичко от което имам нужда. А и ти ще се преместиш, години по-късно ще се върнеш и ще видиш останалите ти връстници като продавачи в хранителния магазин, метачи по улицата, някои ще са безработни. Всяко усилие си струва и ще ти помогне много в живота.
момиче, 16г.

5.   Благодаря Ви!
Към номер 4 - Как искам да се запозная със свестно момиче като теб (изглежда, че не си някоя нехранимайка) приоритетът му да бъде образование и да се изхранва с мозък :)
За съжаление такива момичета са огромна рядкост!

6.   Аз съм същият, като теб. Живея в село, не излизам освен до града и обратно, за да ходя на училище. Отличникът съм на класа, наградиха ме за това. Останалите ме мислят може би за зубър, щом не излизам, не говоря с тях и не ме вълнува това, което вълнува тях. Притеснителен съм и утре ми е балът, а дори не искам да ходя, но ще устискам някак 2-3 часа там. Цяла година учих за матурите и мисля, че сега се представих много добре, за разлика на тези от моя клас, някои от които дори не можаха да се явят, заради двойките за срока и годината. Но тях не ги и интересува, вълнува ги само да отидат на бала и да се напият. Никой от тях не иска да учи, само аз го желая изключително много. Да вляза в специалността, която искам и да се махна от това забутано село, в което, както казаха по- горе, ако не излизаш на центъра да псуваш, значи не те зачитат за нищо и те смятат за смахнат, загубен и т. н. Давай смело напред, учи това, което ти харесва и не се влияй от останалите простаци, които освен чалга друго нямат в главите си. Успех!!!