Споделена история от Образование

Избор на гимназия
Здравейте! Пише ви седмокласничка с бал 35, 356 по старата скала. Понеже е почти сигурно, че ще ме приемат навсякъде, е изключително важно на първо желание да сложа мястото, където най - много искам да уча.
Чудя ден между 91 НЕГ и 9 ФЕГ в град София. Принципно повече ме влече френският език, но пък се притеснявам, че средата не е добра и че не се учи.
В НЕГ пък съм спокойна, че отиват учещи деца, но с езика трудно ще се разберем.
Ходя на уроци по испански допълнително, затова не съм включила испанската към списъка, а по английски вече взех ниво С1.
Ще съм благодарна на всекиго за мнението и препоръките

Коментари

1.   91 НЕГ е по-добрият вариант. Трябва много да учиш, но накрая си струва. В края на 12 клас ще говориш немски като матерен език. 9 ФЕГ също не е лош избор, но 91 НЕГ е много по-добре особено като знаеш вече английски на много високо ниво.

2.   Е, какво да ти кажем? На едното място не се учело, на друго езика намсикаквоси. Наистина ли мислиш, че като учиш 10 езика едновременно ще смаеш света. Бъди целенасочена. Сега изглеждаш точно каквато си-не знаеш какво искаш.

3.   Номер 2, вярно, че сайтът е анонимен, но не оставам с впечатление, че сте смаяли света, за да ми казвате как ще успея да го постигна или как няма.
Не знам какво искам ли? Напротив. Решила съм още от 1 клас какво искам да завърша и къде, за там ми трябва английски и, както виждате, съм предприела мерки.
Средата и образованието за мен са по - важни в момента, защото език не ми е проблем да науча и иначе, щом имам желанието, затова беше цялата дилема.
Не мога да разбера обаче защо когато човек потърси помощ, трябва са се заяждате? Познавате ме, за да определите каква съм или разчитате на интуиция? Защото, ако е второто, май тя не ви е силната черта и трябва да потърсите други качества в себе си за развиване.
До хората, които смятат държанието ми за неприемливо към (вероятно) по - възрастен от мен човек: личната обида си е обида (и мога да я приема като такава, защото идваща от човек, който не ме познава, е по - скоро с цел да засегне, отколкото да бъде градивна) от когото и да идва и имам правото да се защитя.