Споделена история от Образование

Славянска филология в СУ
Здравейте приятели аз съм момче на 18 години и искам да кандидатствам славянска филология в Софийския университет, но за съжаление тази година изпуснах сроковете. Има ли някой от вас, който е завършил тази специалност, с какво се кандидатства и към колко са таксите за обучението. Избрах тази филология защото много ми харесва славянската култура език и т. н. Благодаря ви за отзивите предварително.

Коментари

1.   Много ли държиш да си в СУ? Защото в друг университет можеш все още. Има университети, където не е минал срока.

2.   Вижда се, че много слабо си се поинтересувал.
Отвори сайта на СУ.
Ако имаш въпроси - обади се и ги попитай.
Не съм сигурен, че си изпуснала сроковете. По принцип, ако и на трето класиране не са си попълнили бройката за дадени специалности, университетът обявява допълнителен прием за през септември. Трябва да следиш каква е ситуацията.
Как точно се влиза- мисля, че може и с матура по БЕЛ, но трябва да провериш допълнително в сайта.
Годишната такса е 590 лв. /приемлива цена/.
Не знам дали си от София, и дали си наясно, факултетът в който ще учиш - този по славянски филологии, се намира в Ректората на СУ, на метри от жълтите павета - атмосферата е невероятна. На няколко метра оттам е националната библиотека, в която се съхраняват около 8 милиони единични бройки книги. Самият факултет поддържа доста внушителна библиотека. Накъсо казано: имаш всички предпоставки за ползотворно и успешно развитие!
Специалността е много хубава. Ако избереш педагогически профил, ще можеш да се реализираш като учител. И не само. При усърдно и съвестно учене от твоя страна ще имаш възможността да развиеш и като преводач. Има много състезания и конкурси за преводи.... Провери и как стоят нещата с програмата "Еразъм", ако не ти говори нищо. С нея ще имаш възможността да живееш и учиш известно време е Полша, Сърбия.... зависи кой славянски език изучаваш.
Има и хубави магистърски програми....
Перспективите са добри.
Но, запомни, младо момиче си, има време за всичко, и за учене, и за купони, и за релакс, и за момичета. Стига да си разпределиш правилно времето! Както и да го направиш обаче, никога недей да си отнемаш от времето за учене, заради някое от другите неща, после ще съжаляваш, повярвай ми! Никой купон, никое момиче по което си си загубил акъла, няма да може да ти даде онова, което евентуално ще пропуснеш в университета заради нея. В този живот има време за всичко! Докато си там обаче, приоритетът трябва да е обучението ти!

Успех!