Споделена история от Образование

Сферата на туризма
Здравейте, интересува ме дали според вас има бъдеще в сверата на туризма, а по-точно в екскурзоводството и туристическата агентска дейност? При налични чужди говорими езици английски и руски.
Какво мислите? Какви са вашите мнения във връзка с тази работа?
П. с. Надявам се редакторите да добавят моята история, защото адски много искам да видя вашите мнения по темата. :)

Коментари

1.   Според мен, туризмът се изменя. През последните години, откакто има бюджетни самолетни пътувания, с половинката ми пътуваме изцяло самостоятелно. Единственото изключение беше преди 3 години, когато пътувахме организирано и няма да повторим. Наскоро гледах цените на екскурзиите и останах с отворена уста. Сумите са пълно безумие, на фона на нискотарифните пътувания. Всички мои връстници, около 20-те и 30-те си години, пътуват сами. Организираните екскурзии може би са все още на мода сред по-възрастните, но е въпрос на време и тяхното поколение да се смени с нашето и тогава не виждам кой би платил двойна и тройна цена, вместо да го направи сам и да разполага с времето си, както намери за добре, вместо да се съобразява с група.

2.   Има бъдеще, зависи къде точно искаш да си екскурзовод

3.   Туризма е сектор с 12% ат БВП и ще нараства. Ако си добра ще успееш.

4.   Има бъдеще. Вероятно и заплатата в тази свера е висока. Ако работиш като екскурзовод в западна Европа, ще печелишш много повече отколкото в България. С тази професия можеш да видиш най-красивите кътчета на планетата Земя. Успех!

5.   Естествено, че има бъдеще. Както и винаги ще има организирани пътувания по ред причини. Естествено, че всичко се изменя, ще се променяш и ти и ще се адаптираш към пазара на труда. В момента има глад за кадри в тази област, което предполага, че има възможност и за лично развитие. И то, за кадърни хора- с образование, езици, отговорно отношение и т. н.

6.   От авторката- благодаря Ви за споделените мнения и отделеното време, аз също смятам, че бих се реализирала в тази света с трите говорими чужди езици. (Не споменах и за албанския език, въпреки че едва ли е от значение). С образование, знания и желание смятам, че бих успяла. Не искам да работя това само заради заплащане, то не е от голямо значение. Интересно ми е, искам да посещавам нови места, да научавам нови неща. Надявам се да успея!