Споделена история от Образование

Да бъдеш или да не бъдеш
В днешно време всичко е много сложно, особено когато става въпрос за млад човек който иска да се реализира с изкуство. На 17 съм в 11 клас . Скоро навършвам пълнолетие и вече реших да се заниавам с актьорско и след 12 клас да кандидатсвам в НАТФИС. Но искам да имам опит пред публика и възможност за изява.. Започнах да ходя на театър, но гледането не е така ефикасно както действието. Това е стъпка, но не и крачка. Искам съвет , защото не знам как да започна. Някого когото е в тази сфера с някакви предложеня.

Коментари

1.   Не съм в тази сфера, но имам приятел, който планува същото като теб. Той от малък се запали с театъра, поразпита познати и работещи в театъра и откри една театрална група, която дава възможности за участия в представления и някакви познания по актьорското майсторство. Предимно са млади хора, групата е за начинаещи, по-напредналите имат постановки в театъра, а начинаещите само малки представления, примерно в училища и по някакви събития, предимно уастват в скечове от по няколко минути. Съветвам те да се поинтересуваш, в твоя град все ще има някаква възожност да се учиш и да трупаш опит. Преди да намериш такава възможност, можеш да тренираш самостоятелно вкъщи. Чети на глас, влизай в роля, обърни внимание на всички гримаси, които имаш и на тона ти на говорене. И не подценявай гледането на пиеси, всички писатели са изчели стотици книги преди да започнат сами да пишат. В изкуството е важно да следиш чуждата работа и да се учиш от нея. Добрата новина е, че сме в 21 век и е много лесно човек да се информира.

2.   Нали за това ще кандидатстваш за да се научиш и тогава ще започнеш да го практикуваш също така има курсове по актьорско майсторство

3.   Няма да го бъдеш! Ориентирай се към нещо по-реалистично!

4.   Стани влогър
Сега е модерно

5.   Потърси дали в твоя град има школи по театър за ученици. Куклен или "драматичин" (не знам как се води). Те организират постановки с възпитаниците си. Успех!
Ж 30

6.   Преди да кандидатстваш, в което и да е ВУЗ... моля те, ограмоти се малко.
И НАТФИС се пише ето така: НАТФИЗ... което ми говори, че не знаеш на какво е абревиатура...