Споделена история от Образование

Лесен университет
Здравейте. В кой университет се изкарва лесно висше образование? Нямам желание да уча, но нашите ме карат да вляза, че поне да имам диплома, цитирам "за престиж". Понеже те двамата са висшисти и не можело аз да нямам висше. По възможност искам да е университет в София. Чувала съм за УНСС и УниБИТ, че са такива?

Коментари

1.   Ако искаш лесен университет, УНСС НЕ е твоята опция. Това, че в УНСС се изкарват лесно ХУБАВИ оценки ( 5 и 6) е абсолютен МИТ. Ако целта ти е просто да минаваш с 3-ки, обаче, може и да те устрои. ;)
От студентка в УНСС

2.   НБУ

3.   Аз умея да преписвам, така че може и да ми е опция УНСС.
Авторката

4.   И какъв е престижа ? Да имаш просто лоша диплома и никакви знания ? :Д Вашите въпреки , че са висшисти , мислят доста глупаво . Съжалявам . Може би трябва да поговориш с тях , ако толкова не ти се учи :)
Така или иначе ако не си си дал зор докато си следвал и не си научил нищо след това с тая диплома пак няма какво да направиш и никой няма да те вземе на работа .

5.   Ако си добра в зубренето на пълни безмислици, всеки университет ще ти в лесен като песен, друг е въпроса дали нещо ще става от теб след четири години - това зависи от теб, а не от комуниститв, които ще те "обучават". Висшето в България не струва пет пари, така че кандидадтсвай, където си решила, ще ти вземат парите не бой се.

6.   НБУ.

7.   Нашите нямат толкова пари, че да вляза в НБУ.
Авторката.

8.   И в УНСС не винаги е лесно. Има преподаватели, при които изпитването е пълна пародия, както и такива, които искат да те научат на нещо. Аз имах късмета във всеки курс да ми се пада по един кофти преподавател и да ме къса, знак че в живота не винаги ще ми върви с песен. Освен това в по -сериозните специалности като счетоводство, финанси, маркетинг, предприемачество се държи сериозно на ученето. Аз съм завършила бакалавър маркетинг и в катедрата на имаше един доцент заради, които не умееше да преподава пишеше задачите обяснявайки ги неразбираемо, в резултат на което повечето колеги все не успявахме да го вземем и имаше вероятност да не успеем да завършим. По -някои от дисциплините изпитването беше 2 въпроса за развиване и, за да вземеш изпита трябва задължително да пишеш и по двата иначе директно двойка. Моя приятелка пък я приеха след 2 курс предприемачество. Скъсваха ги от учене като първо ги изпитаха писмено а след това и устно върху написаното. Държавният им изпит беше продължил 11 часа заради това от 12 на обяд до 11 вечерта -първо 4 часа писмено и след това един по един устно. Давам ти тези примери, за да видиш, че в УНСС не винаги може да ти върви по мед и масло и да си вземаш изпитите с лекота! Дори при някои преподаватели да се минава по -леко само с едно тестче, ако не си положила усилия да почетеш пак няма да се справиш. А и както казах винаги има вероятност дори и в долните курсове да ти се падне някой мъчител я по математика, я по статистика, я по финанси или счетоводство. При първите 2 нещата са ужасно навързани и не могат да се научат със зубрене от днес за утре. Едно нещо да не разбереш и после всичко ще ти се струва мъка.

10.   Сега депресираните и безработни българи ще ти повтарят колко е скапано образованието. Не ги слушай и си влез в УНСС.

11.   УНИБИТ е мястото, което търсиш.

12.   А в УНСС правото как е? Лесно ли е що-годе?

13.   Унибит не съм го чувала, но УНСС горещо го препоръчвам. Не смятам, че е трудно, защото може да се преписва, предварителните и редовните изпити са тестове, пак можеш да препишеш, даже и за престижните специалности. Единствения начин да отпаднеш от УНСС е, ако ТОТАЛНО не ходиш.