Споделена история от Образование

Имам неизвинено отсъствие без причина
Днес имахме първи час география. За съжаление не можах да дойда за часа, когато трябваше и директно ми писаха неизвинено отсъствие без причина. Неизвинено, а не извинено, защото в случая трябваше извинено, защото имам една основателна причина. Учителката в много тъпа, и се отнася лошо само с мен. Само с мен се отнася несправедливо. Не, няма причина да ме мрази, но въпреки това ме мрази. Бих искал да попитам при какви причини се пишат неизвинени отсъствия и на кой мога да се оплача, щом правата са нарушени?

Коментари

1.   Неизвинено се пише когато или не си била в часа или си закъсняла с повече от 15 минути. А твойте причини си ги обяснявай на класната ти или и дай някаква белешка. Друго не можеш да направиш. И мойте учители не ги интересуваше защо си закъснял, а направо си пишеха неизвинени.

2.   Не разбрах много какво е станало, но сподели на класната си за проблема и на родителите си. Би трябвало да се вземат мерки. Имаш ли някаква бележка за да ги извиниш? Ако нямаш вземи. Моята класна ми е извинявала доста отсъствия писани в дневника, също и на другите, но най-добре е да си имаш бележка.

3.   До 1. Не съм БИЛ в часа, защото закъснях с доста минути. Но не знаят причината дали е основателна или не. Освен това ми писаха неизвинено отсъствие, без да знаят къде съм. Аз може и да съм бил вкъщи

4.   До 2. Мисля че вече са взети мерки

5.   Чакай сега... Когато се пише отсъствие, се пише ОТСЪСТВИЕ.
Такова нещо като неизвинено и извнинено отсъствие се определя по късно от класната ти. Само тя може да реши дали е извинено или не. Учителите си пишат в дненвика кои номера ги няма, после на края на деня, седмицата или месеца, класната ги "оправя" и решава дали ще го напише в графа извинени или неизвинени. Така че класната ти преди да го опише би трябвало да те попита какво е станало и имаш ли бележка за него. Другите учители нямат право на чужд клас да решават дали отсъствието е извинено или не. Сигурно те е наплашила само като е казала че е писала неизвинено. Говори с класната. Само от нея зависи.

6.   Щом не си бил в час или си закъснял повече от 15 минути се пише отсъствие. А ако имаш наистина основателна причина за отсъствието си и можеш да го докажеш, тогава не е никакъв проблем класната да ти поправи отсъствието от не извинено на извинено. Нали така се процедира и когато си болен. Отсъстваш, пишат ти отсъствия, после си носиш медицинска бележка и отсъствията се извиняват въз основа на бележката.
Така, че ако имаш доказателство, че си имал сериозна причина да не си в час, говори с класната си и тя ще оправи нещата. Обаче пак повтарям трябва да имаш СЕРИОЗНА причина и да можеш да я докажеш.

7.   До Ане ти пука, мойто момче! Аз имах по 50-100 на години. Най-много, да ти сменят училището, ама пак тогава, нови хора, нови преживявания. Даже е забавно :)