Споделена история от Образование

Мнения за 18 СОУ?
Здравейте!
Разглеждах различни статии по въпроса с 18 СОУ "Уилям Гладстон" но те са от преди 4 години и се чудех дали някой може да ми даде мнение по въпроса за сегашното състояние на училището
Тази година завършвам 7 клас и изобщо не знам къде да кандидатствам
Бива ме в английския, но като цяло нищо не ме влече
Знам, че в това 18 има парелка с японски и с корейски език и се заинтересувах
Ако имате някаква информация или сте някой ученик от там моля ви обяснете по-подробно как е там
И ако може дайте съвети къде другаде мога да кандидатствам

P. S.
За първи път пиша статия тук за това ако нещо не е както трябва не ме винете

Коментари

1.   Харесвам училището, на външен вид е много приветливо, във всяка стая има телевизор. Тази година отвориха център за природоматематически науки финансиран от Америка. Голяма разправия беше, какви ли не министри не идваха. Смятам, че тези неща ги има Някъде из интернет, затова ще мина към същественото.
В 18 то има твъъъърде много деца. Представи си 1-12 клас до "З" паралелка. Често се случва да нямаме часове, учителите отсъстват, кой е болен, кой има някаква друга работа и забравят да ни пратят заместник или няма свободен учител. Веднъж се беше случило от 7 часа в един ден, да учим само 1, не че се оплаквам, но пропускам доста материал. Не смятам, че е проблем, но в класа има по 2-3 момчета, максимум 6, не като едно време 50/50. Хората там са готини, повечето учители също. Пиши ако искаш да знаеш повече.

2.   Благодаря за отговора. Но мога ли да попитам как са смените и знаеш ли дали са нужни някакви приравнителни изпити преди да влезеш в някоя паралелка.
Обмислям японската, но не знам дали не трябва да правя допълнително някакви за да влезна.