Правилно ли постъпвам
Здравейте, казвам се Иван и съм на 23 години. Уча в София - СУ. Като цяло съм притеснителен човек, но въпреки това общувам с хора. Не бях имал приятелка преди, но се случи и това.
Беше връзка от разстояние с момиче от Стара Загора, продължила не много - към 9 месеца.
За съжаление и самата раздяла не беше никак приятна и лесна за преживяване, поне за мен. Вярно е, че имахме неприятни моменти заради невъзможност от това да се виждаме повече пъти, но не беше и лоша връзка... Имахме страхотни мигове заедно, а тя е и красива, и умна, и с таланти, а и се обичахме двамата. Поне аз нея много. Раздялата беше уж заради нейните чувства към мен (твърди, че вече не бяха същите), но се оказа, че имало момче от там, с когото излизала скоро преди да се разделим, и вече и след това. Тя впоследствие след време ми каза, че съжалява за това, че допуснала грешка, влачейки много... Но аз си и отговорих, че вече не би било същото да сме заедно, че така само бихме си навредили. Сега и помагам просто сама да излезе от това положение, уж така и става по-добре. Просто предпочетох да съм добър с нея въпреки всичко. Въпросът ми е - правилно ли според вас избрах да продължа самостоятелно? Прав ли съм, че повторно не бих могъл да гласувам същото доверие? Имам едно вътрешно желание да се поддам, но се държа и се опитвам да бъда твърд. Няма как и да не се притеснявам, разбира се, дали ще ми се случи отново такова нещо - да имам такива прекрасни мигове с друго момиче, да бъда отново така щастлив...

Коментари

1.   От автора:
Исках да кажа плачейки, не влачейки.

2.   Не си губи времето с нея. Използва те, докато не си намери следващия мъж там.

3.   Ако я обичаш дай шанс!

4.   Иване! Не се занимавай с нея повече. Никога няма да си върнеш доверието към това момиче. Щом може с лека ръка да си хване следващия, значи не е цвете за мирисане. Дори да дойде и да ти плаче на вратата, ще сте заедно за кратко. Ти ще си под постоянно напрежение да не сбъркаш някъде, а тя ще го усети. Вместо да изживеете една спокойна и хубава връзка, то тя ще се е превърнала в напрежение помежду ви. Много добре знам как се чувстваш и колко ти е тежко. Не веднъж съм бил в същото положение. Няма да ти давам бройка, но е достатъчно за да намразя жените. Ревал съм като малко дете. Не се хранех. Не спях. И когато прегърнах възлюбената си, не исках да я пускам. Точно тя ме пусна. По надолнището след месец. Направи всичко по силите си за да я забравиш. Забрави да влагаш чувства във връзките си. Третирай ги като хора не като жени. Без чувства и симпатии. Когато намериш жена която заслужава вниманието ти, ти сам ще разбереш какви усиля полага за да сте заедно.

5.   Каква връзка, бе хора? ! Момчето е имало само виртуална любов с това момиче.

До автора: Вземи да излезнеш от филмите и започни отново, но този път с реална връзка, а не с разните му там хлапашки истории.
Тя те използва като душевно кошче - не позволявай да те мачкат.

6.   От автора:
Излязоха и още факти, които показаха, че друг избор не съм имал. С другото момче е излизала още, сега дори не знам какво се случва.
До номер 5 - виртуална любов не беше точно, макар че отчасти си прав - за 9 месеца сме изкарали заедно към 1, 5-2 като време.
Върна ми се онова старо чувство за празнота и непълноценност, което беше преди да се запозная с нея, но се идобавии това неприятно усещане, че съм загубил много. Чудя се как да го отстраня. И се питам дали мога да имам такова щастие отново. Не ми се ядосвайте, предполагам, че трябва още време.