Споделена история от Образование

Не знам какво да бъде
Здравейте на всички.
Знам, че никой не може да ми помогне след като сама си прецаках бъдещето, но искам да си го излея.
Аз съм на 21 години и за четвърта поредна година няма да уча. Явно всичко идва от това, че съм страшно зле и не знам какво искам. Всъщност знам, но нямам смелост да го направя явно. (това е друга тема)
Когато завърших веднага записах да уча, не ми хареса и следователно се отписах. Следващите две години пробвах различни специалности, но не ме приеха, тъй като за изпита трябва да се умее да се рисува. И така тази година, която ми е четвърта ме приеха, записах и ето ме тук отново, мислеща да се отписвам, понеже отново не ми харесва. А образованието беше едно от най-важните неща за мен и винаги съм държала на него.
Вече наистина се чувствам ужасно, постоянно плача, не излизам от нас, изобщо не ми се живее наистина, Знам, че нищо непоправимо не е станало, но аз просто не мога да го преживея, сутрин просто не искам да с будя. Родителите ми ме подкрепят за всичко, нито веднъж не са ме опрекнали за каквото и да е и така се чувствам още по-зле. Толкова много ги обичам, а само ги разочаровам, не ги заслужавам..
Толкова ми е безсмислено всичко вече, само като се сетя, че сама си развалих бъдещето.
Извинявам се за дългата тема, просто имах нужда.

Коментари

1.   Ти си само на 21 години, никакво бъдеще не си провалила, стегни се малко.
Аз на времето записах веднага след училище, но единият ми съквартирант беше на твоите години и беше първи курс. Другият беше на 23, пак за първа година.
Имах колежка, която също се беше отписвала и беше с няколко години по- голяма.
Имах и две колежки, които записаха чак на 40 години, имаха и деца. Хем работиха, хем учиха. По едно време майка и дъщеря бяха колежки в един и същ университет.
Имах и колега, пак около 40-те, чието малко дете щъкаше по ателиетата.
На времето имах един учител, който 5 поредни години е кандидатствал в университет. Често се бъзикаше, казвайки, че бил единственият студент с жена, дете и куче.
Горе главата, света не е свършил. Влез в университета, учи, работи, развивай се, запознай се с нови хора, живота е пред теб.

2.   Благодаря ти много за думите. Проблема е, че аз страшно много искам да уча Медицина, което значи че минимум на 23 ще започна първи курс, ако ме приемат изобщо от първият път като кандидатствам. В момента ходя на лекции (за медицинска сестра) и просто имам чувството, че съм там само, за да присъствам, колкото да правя нещо. Изобщо не се чувствам на мястото си.