Споделена история от Образование

Преквалификация с Начална Педагогика
Здравейте!
От години работата ми е такава,че е изцяло (на 100%) обвързана с работа на компютър. Очите ми напоследък не са въобще добре и не бих могла да продължа този тип работа и за вбъдеще. Нося очила за компютър, правила съм си нужните прегледи, правила съм нужните почивки на очите и всичко което може да се сети човек, за да ги запазя горе-долу здрави. Не се получава. Отделно и установих за себе си, че не е за мен такава работа.
Обичам децата и обмислям да запиша магистратура НУП, която е 2 години. Ще се водя неспециалист, доколкото знам, понеже бакалавърът ми е в друго професионално направление. Та въпросът ми е струва ли си според вас? Ще има ли търсене за начални учители? И късно ли е в средата на трийсетте си години за такова начинание?

Благодаря

Коментари

1.   Начални учители се търсят изключително много, заради занималните и търсене има навсякъде. Началната заплата на младши учител е 1085 лв брутно, като тенденцията е да се увеличава с по 10% всяка година. Въпросът е, че ти с магистратура не можеш да станеш учител, тоест ще имаш една безсмислена квалификация. По-добре погледни някъде за задочно бакалавър и действай.

2.   За късно не е късно, по всяко време можеш да се преквалифицираш. Въпросът е какво искаш и в какво си добра, аз никога не бих станала детска учителка. Работа на компютър ми е супер.
Но всеки си преценява кое е добре за него. За търсене в твоя град поразпитай в близките градини или прегледай сайтовете за работа, за да се ориентираш.

3.   Обикновенно има 2 варянта. За хора притежаващи вече учителска правоспособност е 2 семестъра, защото те имат педагогика, дидактика и т. н. За хора следвали нещо друго е 4 семестъра съответво и 120 ECTS. Дали си заслужава? Работата е готина, колегите ок, има креативен момент, от заплащането можепда останеш разочарована.
Виж и във ВТУ там има и ДО.