Споделена история от Образование

Животът понякога е несправедлив!
Здравейте,
Аз съм жена в ранните си 20 години. Няма да ви губя много от времето с моите проблеми, които се сблъсквам с тях ежедневно, просто ще ви помоля за съвет!
Мога да кажа, че до завършването ми на 12-ти клас живеех страхотен живот, наистина макар моето семейство да беше среден клас. От 16 годишна желаех да си изкарвам допълнителни парички за да не съм в чак такава тежест на родителите си.
През 2018 година загубих майка ми, и от тогава живота ми се завъртя на 360 градуса.
Освен, че се научих да бъда самостоятелна, в това отношение да работя на пълен работен ден, да плащам доколкото мога битовите сметки, да чистя вкъщи и да готвя (предвид това, че с баща ми живеем под един покрив и не ми е дал и лев от 2 години насам) имам чувството, че понякога съм психически уморена от това да се боря за всичко сама.......
Моят проблем всъщност, за който ви пиша, е че имам наистина огромно желание да уча, но парите са ми голяма пречка...
Моля ви, дайте ми съвет....

Коментари

1.   Спри да даваш пари в къщи. Баща ти може сам да се справи. Събирай си ги и кандидатствай да учиш. Другият вариант е да учиш задочно. Успех

2.   Първи вариант-университет наблизо,задочно или събота или неделя.Втори вариант-МОН одобри специалности без семестриални такси,ако успееш да комбинираш двата варианта ще е супер-без семестриални такси и събота или неделя да ходиш.Не е лошо да кажеш какво ти върви,от кой град си...

3.   А знаеш ли какво ще учиш? Ако ще учиш някаква всичкология, по-добре не си прави труда.

4.   Да, животът често е несправедлив и нещата не се получават така, както искаме. Съжалявам, че се намираш в тежко положение.
Първо реши какво точно искаш да учиш и къде. Не става ясно къде живееш и има ли там университети. Огледай се за задочно или дистанционно, ако е възможно. Конкретен съвет е малко трудно да се даде, тъй като не е ясно какво искаш. Направи си план колко пари ще ти трябват на месец и започни да спестяваш поне за първата година