Споделена история от Образование

Не, мен не са ме учели на измишльотини.
Здравейте. Виждам, че много хора, родени през социализЪма любим казват, че нас сегашните деца в училище са ни учели на глупости и измишльотини. Говори се предимно за историята, че била изкривявана и такива работи. Аз съм сега 12-ти клас. На училище тръгнах 2009-та година. Веднъж във ФБ-то с една жена спорехме за Русия. Дали била нападала други държави. Тв вика, че не били. А аз ѝ реда всичко от Полша, когато с Германия двете я изтриват от картата, през балтийските държави, Финландия, как заедно със САЩ превръщат Афганистан от светска държава, до кочината, която познаваме днес, Грузия, та чак до конфликта в Украйна през 2014-та. Тя ми вика, че нас са ни учели на глупости и това не било вярно. Не съм учил в училище Русия кой била нападнала. Знам го от обща култура. Учил съм само, че разцепили Полша с причини. Но се замислих какви ги говори тази жена. Учили са ни били на глупости. Чудя се такива хора дали изобщо са отваряли съвременен учебник? Да, в по-горните класове забелязах как вече наистина почват да ни учат на глупости. Изненадах се и се потресох когато ни пуснаха видеоурок за Тата Тюрк... Разбирайте Мустафа Кемал Ататюрк, но понеже напоследък този бездушен, че дори противен за нас образ много взема да се натрапва нещо и аз го нарекох Тата Тюрк. Но да се върнем на темата. Много съм слушал как някой вече изветрял или отиващ към изветряване човек говори как в училище нас ни учели на глупости, конкретно за историята. Казвали ни, че нямало турско робство, а турско присъствие, съжителство, не сме учели за кланетата, били махнали много стихотворения, натрапвали ни как България била една мултиетническа държава, учели сме един куп етноси, някои от които даже ги няма в България, като например евреите. Сега да обясня. Накрая наистина почнаха да ни казват, че не било имало турско робство. Вижда са как в последно време едни съмнителни индивиди с гръко-кюрдски произход се опитват да натрапват нещо подобно. Реално робство като негрите в Америка не е имало. Но никой не е казвал, че е такова робство. Робство в смисъл, че хората са били подтиснати. Да не говорим, че Османската империя наистина е търгувала с роби. Еничарите какви са били? Казах по-горе за Тата Тюрк. Тоя човек не знам кога е умрял, не ме и интересува, но е било някъде към 30-те години. Прабаба ми е родена 1923-та, почина през 2015-та. Тя е била жива по времето на Тата Тюрк. Турците наричат човек, починал когато прабаба ми, която аз познавах, вече е била родена. Така, как може хора, които наричат човек умрял преди няма даже и 100 години свой баща да се опитват да променят един чужд език, който даже не разбират? Никой не е казвал робство, като негрите в Америка. Робство като подтисничество. Кланетата сме ги учели. Само че рядко чувахме за кюрдските, шиптърските, черкезките, татарските и помашките башибозуци, които са главните отговорници за тези престъпления. Но не вярвам някой от по-предните да е учил за тях. Аз съм слушал от моята учителка по история за черкезите и кюрдите, които работели в селата и избивали хората по страхлив начин. Баба ми веднъж ми викаше “Левски учихте ли го? Ба. ” Ба, ба, ама сме го учили. Не в училище, ами още от детската градина. Даже в къщата му ни водеха. Говори се, че щели да натрапват на децата, че България била някаква сбирщина и ние бългсрите сме били едни от многото. Че аз още в първи клас видях такова нещо. Имало в България освен нас още цигани, турци, евреи, май и за гърци се говореше. И аз си виках “Да бе, циганите. :D” И какво, сега никой от нас не е с промит мозък, че едва ли не живеем в най-пъстрата държава в света. Плюс това аз евреин в България никога не съм виждал, грък само веднъж, като изключим палячото, дето всяка вечер ни показват по БТВ. Стиготворения съм учил. Чели сме “Аз съм българче”, “Родна стряха”, “Де е България”, “Даваш ли даваш, Балканджи Йово”, “Хайдути”, “Майце си”, “Опълченците на Шипка” и други такива стихотворения. Казват, че някои сега ги били махнали. Ами родителите вместо да мрънкат във Фейсбук могат да вземат да отделат 5-10 минути и да ги покажат тия стихотворения на децата си. Разбира се има и неща, които са ми направили лошо впечатление. В трети клас учехме една турска приказка “Чанга Чунга”. И явно авторите са си мислели, че ние не знаем за Али Баба. Тази приказка беше нескопосано турско копие на персийската приказака “Али Баба”. И се чудех защо учим нея, а не оригиналната, която е 100 пъти по-добра? Появиха се и притеснения, че промивали мозъците на децата с ония етноси във време, когато трябвало да ги научат да бъдат българи. Казах вече, още в първи клас видях глупостите с етносите в България. Не видях някой от класа да обръща особено внимание. Нито тогава, нито в следващите класове. Началната ни учителка беше украинка или бесарабска българка, не знам. Беше от Панагюрище. Много зле се справяше като учителка, беше пълен ужас. Но ни учеше на родолюбие и да си знаем, че сме българи. Даже ни се караше като не четохме по история. Всъщност историята до 5-ти клас беше Човек и общество. Казват, че било сложно дори за изговаряне и по него се учели само глупости. Имахме съученик с говорни дефекти и без проблеми си казваше това така сложно заглавие Човек и общество. Ше ви кажа и кво са учи в него. Първо учехме география на България. После история на България. След тва икономика на България. Имахме и друг такъв предмет Човек и природа. Там учехме първо физика, после химия и след тва биология. Бяха интересни предмети и всяко дете ги харесваше. Видях наскоро клип на Костадин Костадинов, където са правеше, че го интересува за някакъв учебник по гражданско образование, там пишело някакви неща. Учениците пък много ще обърнат внимание какво пишело в учебника. А и зависи от учителите. Ако не им харесва да вземат да обяснят на учениците. Не ми харесва сливането на българския език и литературата, но не е толкова трагично. Имаше си учебник и по български и по литература. И когато имахме 1 час БЕЛ учехме български, когато са 2 литература. Не може да идеш в часа по литература с учебник по български. Според мене са сляти, за да може да приложиш наученото по български в текстовете по литература. Иначе да, учебникът по литература са 5-ти клас беше ужасен. Но никой не се върна с промит мозък от него. А в шести клас видях как учителката ни говореше там за циганите от един текст, после мрънкаше, че не взимала детски за дъщеря си, за което много я е яд, а циганките там се перчели. Но все тая. За историята донякъде е вярно, че учим глупости. Но не са проблем нещата, които учим, проблема е че не учим достатъчно неща. Например мене не са ме учели за създаването на македонската нация и за предателствата на Георги Димитров. А това трябва да се учи, защото вижте сега какви проблеми имаме. Сложи два урока, кажи “1944-та Югославия проми мозъците на македонските България с благословията на СССР и съдействието на Георги Димитров и Коминтерна. ” И готово. Да знаят хората. Но иначе аз забелязвам как образователната система в България се руши. И да, част от тва е със съдържанието в учебниците, но обвинявам и учителите. Те били засрамени и не говорели. Ами да говорят. Да кажат на децата нещо ако не е точно така и че всеки трябва да има собствено мнение. Нищо лошо няма да им стане. Родителите вместо да мрънкат във ФБ-то да покажат на децата си тва стихотворение, онова стихотворение, да ги учат и те малко да бъдат българи, а не само да разчитат на някакви книжки или някой учител, дето гледа да избута още 2-3 годинки до пенсия и всички да цъкат с език. Пропуснах да кажа нещо и за Костадин Костадинов. Личи си, че е измамник и не го интересува какво пише в учебниците, но е направил много хубав учебник по Родинознание за ученици от 1 до 4 клас и ако някой родител не е съгласен какво пише в учебниците може да го покаже на детето си. Добър е. И сега да са върнем на онази жена, с която спорих във Фейсбука. Според мене по-скоро хората на нейната възраст са ги учели на глупости. Говорил съм с баба ми. Казвали им, че Георги Димитров бил вожда, как гонели някакви фашисти и такива глупости. Тогава политическата обстановка е била такава, че някои неща са се премълчавали.

Коментари

1.   Познавах хора (вече не между живите), които през 44та са били тийнейджъри. Те са ми разправяли как след окупацията на съветите, едно от първите неща, които направили е да им сменят учебниците с комунистическа пропаганда.
Тоест виждаме, че всъщност хората учили след 44та са с промити мозъци. Обективно погледнато, при тоталитарен режим, имаш само едната гледна точка, изопачена по начин, слугуващ на управляващата класа.
Аз закачих част от ония години и мога да твърдя, че ни учиха на големи измишльотини, които нямаха доказателства. На мои професори на времето им смъкваха титли, само защото научните им разработки не обслужваха пропагандата на партията.
Отделно малко ни се забраняваше да четем Солженицин и Оруел. Като видиж и кой измисли македонската нация, трябва да ти стане ясно, че комунистите са лъжци.
Искам да спомена и за една чисто еволюционна черта у човека.
Хомо сапиенс обича да стои в спокойно състояние- физически и мисловно.
Човек обича да стои в собственият си балон на самозаблуди, защото така му е лесно.
Когато му кажеш нещо, което той не иска да чуе, се появява когнитивен дисонанс. Заради това много черввни лелички започват да повишават тон, да крещят и блъскват, вместо да се аргументират. Това е защитен механизъм.

2.   В училище може да преподават добре, но ти нищо не си научил, прочети истински книги и не пиши глупости.

3.   Здравей. Факт е, че променят българската история по начин по който им е изгоден на управниците. Нека се върнем малко назад. Има една книга казва се Български хроники том първи на Стефан Цанев , в нея един учен (мисля, че от швеция/швейцария, но да не те подведа) казва ”как може да зачитате вашата държава от 681 след като я е имало още преди 2137г. реди христа”, също така казва, че един ден сме нападнали китайците,.било е слънчево затъмнение и те били много изплашени , докато ние българите сме знаели, че ще го има , но стигнали до китайската стена по това време се строяла и ние препускаме с конете в търсене на края,а те в същото време строяли все по-бързо за да не влезем.
Също така има доста ДОКУМЕНТИ, който потвърждават, че българия е съществувала преди 681, има едно видео на Пламен Пасков, погледни го :)
Това за подменянето започва по време на комунизма, първото нещо което сменят е това, че по времето на цар Петър първи, османската империя заплаща на русите да ни заличат, но в разгара на битката владетеля на османската империя осъзнава, че ако русите са близо до тях ще искат да ги превземат, и че е по добре мирният цар Петър да си им е съсед и се втурват да ни спасяват, накрая останалите руси влизат в царската крепост защото нямало къде да избягат и се сръжавали те вътре, а османците отвън тогава българите разбират, че османците са нашите поръчители и започват също да са срещу тях, а не срещу нападателите си. В учебниците това не е споменато, а е споменато, че още от тогава Руси и Българи са в приятелски отношения, което също е лъжа.
Днес в учебниците на децата има цигански народни приказки (така си пише в учебника), има и за мравучо който живеел с още една мравка от мъжки пол и много се обичали, в един учебник по психология пише как някакви тийнейджъри на парти запалили цигара с марихуана и започнали да я въртят в кръгче и да пушат. В учебници за 3ти клас пише за секс, дори по новините бяха давали за случай в който карали деца да се целуват и обарват за да видят какво е усещането ... а за априлското въстание има 3 реда, децата не знаят, че Левски и Ботев са допринесли мноооого за да не сме под робство днес. Също така не казват, както ти твърдиш че на територията на България живеят турци, гърци и тн., а казват ,че сме СМЕСЕНО ОБЩЕСТВО тоест нещо като американците тоест, че някви случайни хора , случайни народи са дошли от някъде си и видиш ли това е населението на държавата, а не сме българи. Ако се сетя за още нещо ще дописвам ☺
Ж.21

4.   Не слушай дъртите соцчета, няма смисъл. Хубавото им е, че измират и никога повече няма да се върнат. Те отричат и какво "братска" Югославия направи във вардарска Македония, подпичкват се само като чуят името Путин, с кеф ще отворят устенца ако някой Альоша си го чегърта над тях. Жалка и недостойна пасмина, която в един момент бе изцяло член на партията, после веднага станаха политически хамелеони. От такива "хора" какво друго да очакваш? Да гният в Ада.