Споделена история от Образование

Въпрос за избор на магистър
Здравейте,

Имам една дилема. Скоро завършвам бакалавър в СУ и естествено мисля да запиша магистър, но много се чудя какъв и къде.

От две години работя като Software QA, но някак си не искам това да ми е професията. Направил съм си анализ на качествата и съм стигнал до заключението, че искам да се реализирам като Project Manager (не е защото искам да съм "меринджей" както повечето хора). Просто знам, че би ми прилегнало на характера. Искам да използвам магистъра като спомагателно средство за достигането на тази цял. Имам няколко опции:

Първата е в Стопанския факултет на СУ, специалност Бизнес-администрация - Стратегическо управление.

Втората е Управление на проекти в Международно Висше Бизнес Училище (МВБУ).

Третата (най-малко вероятна) е Мениджмънт за организационно съвършенство (МОС) в НБУ.

Всяка една опция си има предимствата и недостатъците. Та, въпроса ми е дали знаете нещо за тези специалности и коя най-много би ми помогнала в реализацията? Всякакви съвети са добре дошли!

Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Защи не поговориш с колеги и шефове в комапнията си, за да получиш предства какво са учили, работели и какво ти трябва на теб?
Също така, ако можеш да издириш хора, завършели тези специалности и да си погоовриш с тях, ще е много полезно.

Но в мкоя опит, важното е да минеш през вратта на офиса, да започнеш да се учиш и да добавяш към компанията. Минат ли 10-12 месеца така, няма значение, какво си завършил. Просот намери кое ще е най-лесно, да ти намери позиция. Ползвай си връзките. Това е много важно.

2.   Едно се чудя: защо, аджеба, всички говорите за образователните степени все едно са хора? Магистъра, вика...