Споделена история от Образование

Странно ли е да съм 1ви курс на почти 23 години?
Здравейте, както разбирате от заглавието за съм избрал по-различен път за развитието си. Уча компютърни науки и математика от 6-7 години. Благодарение на усилията ми от 2 години насам си имам стабилна и сигурна работа и добра заплата. Проблема е, че вече съм на 22, края на годината Декември правя 23, а все още не съм учил в университет, някои хора вече го завършиха,а аз не съм започнал и това понякога честно казано ме напряга. От друга страна аз вече си имам работа по специалността която смятам да уча, имам доста повече знания, от колкото ще получа в университета а моите бъдещи колеги тепърва ще се занимават с тези неща и голяма част сигурно ще се откажат.

Та въпросите ми са по-скоро два.

1) Ок ли ви се струва пътят на развитие, който съм избрал. Дали не трябваше да запиша преди 4 години и сега вече да завършвам? От друга страна сега нямаше да имам тази работа и тези знания.

2) Вторият ми въпрос е по-скоро как ще ме възприемат останалите, тъй като те ще са с 4 години по-малки и на мен ще ми е сигурно някакво странно. Ще ги мисля за малки за мен, отделно съм и доста по-напред от тях и се притеснявам да не ме вземат за някакъв надут. Мислех да си мълча, тъй като мога спокойно да мина за 18-19 годишен но като разберат в един момент ще е такова тъпо...

Коментари

1.   Не. Никой няма да те пита за ЕГН, а възрастта не е изписана на челото.

2.   НЕ Е КЪСНО! Браво, че си се развил.

3.   Важното е дали ти се учи,иначе има хора които на 30 години карата бакалавър,възрастта не трябва да те притеснява!!!

4.   Преди няколко години подготвях хора за кандидатстване в университета, имала съм всякакви курсисти от 17 годишни, до хора на 45. Това не е училище, че да е странно, ако си по-голям от другите. Освен това никой няма да те пита на колко си години. В университета можеш да учиш на всяка възраст, щом имаш завършено средно образование. А дали ще си на 18 или 68 никой не го интересува!

5.   Защо ти е да записваш да учиш след като имаш вече знанията?

6.   На въпросите ти:

1 - Защо записваш? Ако сериозно имаш толкова опит в математиката и компютърните науки, както и сигурна работа, която ти плаща, дръж си работата. След 4 години учене, ще имаш диплома. СЛед 4 години работа, ще си изкарал поне 150 000 лева, може и над 200 000 да си изкарал, ще имаш 4 години стаж и спокойно ще можеш да кажаеп, дайте ми 6500 лева месечна заплата. Това е, ако учиш и се развиваш. Иначе, ако Те мързи, с диплома или без, все тая.

2 - Определено ще има такива, дето ще те гледат като извънземен, ама да не ти пука. И не, не си стар.

7.   Toва изобщо не трябва да те притеснява. А, и не се знае кой колко е напред с материала. Но, те поздравявам, че си решил да завършиш университет. Успех!