Споделена история от Образование

Какъв е режимът на обучение във военните училища в България?
Здравейте, интересува ме какво точно представлява обучението във военно училище. Там ли нощуваш? По колко часа на ден си зает? До колко по-различен ти е начинът на живот в сравнение с обикновен университет? Наистина ли не се прибираш с месеци? Това някакво задължение ли е? Аз си го представях по следния начин: спиш си у вас, събуждаш се на сутринта, обличаш се и отиваш в академията/университета. Както при другите университети, но явно не е така.Тоест.. Ако примерно човек, който е семеен, има мъж/жена, дете, реши да се записва във военното, няма да се прибира в къщата си дълго време, така ли е?

Коментари

1.   А кариерата като военен как си я представяш? Спиш у ваш, осткачаш до казармата или фронта, евентуално изпълняваш някоя заповед, след което се прибираш вкъщи навреме за следобедния чай? Военните специалности вървят с конкретни ограничения, за които подробна информация можеш да получиш от съответното учебно заведение, което ги предлага. Насочи въпросите си натам.

2.   От понеделник до петък си там и имаш задължения почти през целия ден, дали учебни часове или наряди, или тренировки все си зает,вечер след 17 до 9 или 12 си свободен зависи кой курс си по-малките курсове са с ограничени излизания, пускат ги в петък след обяд до неделя вечерта се прибират вкъщи освен ако не са наказани или не са наряд. Веднъж влезеш ли там си е до живот, дадеш ли клетва, си вързан, ако се откажеш ще дължиш големи неустойки, това е ако влезеш като курсант, инъче може да влезеш като обикновен студент,но цивилен.

3.   Номер 1. Не, представям си го като всяка обикновена работа, която е преминала в ежедневие, тоест като приключиш с военните си обучения, особено в България, ти няма да ходиш на война. Най-често ще си я охрана, я полицай, я нещо такова. И в двете професии, които изброих има обикновен работен режим, като през повечето време е на смени, като работиш и нощна смяна. Така си го представям след като си вече квалифициран в конкретна област.