Споделена история от Образование

Искам да помагам на хората
Здравейте, аз съм студент 3 курс в педагогическа специалност. Нямам никаква представа какво ще работя след като завърша, но знам, че искам да помагам на хората по един или друг начин. Под помощ имам предвид при бедствия, аварии и катастрофи или каквото и друго да се случи. Тук обаче изниква въпросът ми: Какво мога всъщност да работя, за да изпълня тази своя мечта?
За съжаление, физически не съм годен за спасител към пожарната(не съм убеден, но вероятно), а от всички неприятности на работата не ме е страх, понеже по болниците като пациент години наред какво ли не видях. Мога ли тази работа да я обвържа с педагогическата си подготовка или? Ще съм благодарен на всеки, който даде някакви насоки или идеи! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Парамедик?

2.   Стани добър учите, ще помагаш на децата.

3.   По това, което казваш, можеш да бъдеш полезен като психолог на хора пострадали или загубили близки при бедствия.
Казваш, че години си бил по болници като пациент, освен това нямаш физическа издръжливост.
Друго за което се сещам в момента е да си в екип, който оценява щети и помощ за пострадалите- дарения; ремонти т. н

4.   Парамидик. Незнам как го регламентираха в България, в Германия е просто курс и започваш работа.

5.   Като разбереш истинската същност на повечето хора, бързо ще ти мине мерака да помагаш.