Споделена история от Други

Благодаря на всички ви, съветите ми помогнаха!
Здравейте! Преди по-малко от седмица написах история, в която споделих, че моят приятел от много години е против брака, пък за мен този съюз е свещен. Много от вас ме подкрепиха и ми дадоха добри съвети.
Обясних му, че явно съм достатъчно добра, за да му бъда гадже, но не и съпруга, както и повечето от нещата, които ме посъветвахте да кажа. И.. ми предложи брак ДНЕС!!!
Не мога да опиша щастието си и благодарността си към вас!!!
Е, за него все още бракът е едно нищо, но поне ми призна, че вече осъзнава каква висока стойност има за мен и щом това е условието ми, за да си имаме дечица, за да бъда щастлива и да се чувствам по-стабилна в нашите отношения- ще го направи.
Благодаря, благодаря, много ви благодаря! Бъдете здрави и много щастливи!
Понякога съветите от непознати и безпристрастни са в пъти по-ценни от тези на роднини и приятели.

Коментари

1.   Браво! Значи наистина те обича. Сега си гледай момчето, грижи се за него, глези го. Стягай си сватбата без излишни разхищения. Не ти трябват луксове-важно е да се отбележи моментът, че този мъж обявява пред всички, че ти си единствената. И започвайте да правите бебе веднага.

2.   Авторке, семейно щастие и скоро здрави и щастливи дечица ви пожелавам!

3.   Честито! Научи се в този живот да искаш и да отстояваш позициите си.

4.   Браво! Честито! Понякога мъжете се нуждаят от подсещане и побутване.
Пожелавам ви да бъдете много щастливи заедно, много да се обичате, да се подкрепяте и уважавате, и да имате прекрасен дълъг семеен живот!

6.   Супер, това е пример, че когато между хората има комуникация, нещата се получават. Браво, авторке, радвам се за вас! Бъдете много щастливи!

7.   Радвам се :)

8.   Пожелавам ти ти да бъдеш дар от Бога за него, а той да бъде дар от Бога за теб! На добър час!

9.   Честито! Бъдете живи и здрави!

10.   ""Е, за него все още бракът е едно нищо, но поне ми призна, че вече осъзнава каква висока стойност има за мен и щом това е условието ми, за да си имаме дечица""

В оригиналната тема беше нещо от сорта на "аз копелета няма да му раждам". Ей вие жените сте страшни създания, които науката не може да ги разбере и до ден днешен.

Радвам се, че си постигнала това, което искаш не ме разбирай погрешно, ама много бързо минаваш от "копелета няма да му раждам" на "да си имаме дечица".

11.   Към номер 6 - Това не е комунакация, а чист ултиматум/изнудване.

12.   Номер 11, научете се, че в тоя живот никой нищо не ви дължи.
Ако тя не е доволна естествено, че ще иска нещата да се променят или да се разделят, това е най-нормалното нещо.
А такива като теб, дето искат някой да седи с тях, да се мъчи и очевидно да е нещастен с тях, но те нито да променят нещо, нито да освободят другия се наричат егоисти.
Момиче, браво! Отстоявай си желанията и нуждите! Иначе от мъж, друго освен използване няма да видиш!

13.   Честното ми мнение е, че това е изпросено предложение. Не казвам, че не те обича или нещо подобно, а че е бил пристиснат до стената и едва ли не изнуден да ти предложи. Няма да се учудя, ако в близко бъдеще си намира най-различни поводи да отложи сватбата. Просто не му е дошло от сърце и душа, съответно действа против себе си и разбиранията си, само и само да ти угоди. Дано да не съм права и щастието ти да е оправдано.

14.   Към 12 от 11 - Кой е казал, че аз искам някой да седи с мен и да се мъчи и да нещастен с мен идиотке? Аз съм точно противоположното. В случая говоря за тяхната ситуация по начина по, който тя я описва. Както виждаш човека е решил да и угоди на ултиматума и се е съгласил след като е бил притиснат до стената. По-скоро тя е егоист да не приема, че той не иска брак, че чак му слага ултиматуми. Хора, които с ултиматуми постигат "успехи" като в случая не са щастливи накрая ама всеки си знае.

15.   браво. дано сте щастливи!
успех!

16.   Айдее, изнудване било! Има свободата да и каже "не, няма да се женя, свободна си да си търсиш друг"! Защо не то е направил? !
Пробвал е до последно да изнудва той да мине без брак. Приятелка да му ражда деца, иначе свободен от отговорности.
Не иска да я изпуска, но ако можеше да я принуди да си живеят така без брак, да има всички блага от съпруга, но да е свободен "приятел".
Приятели и приятелки много, нали? Къде за кафе/чаша, къде с други привилегии... но дай сега наред да раждане от приятели или според вас един е приятел е по- важен от други защото някои жени приемат да живеят с тях, да им раждат и се държат като съпруги, но без съпруг... а той да си живее като приятел!

17.   Номер 14, егоистче, 16 ти е отговорила вместо мен.