Споделена история от Образование

Страхувам се, че няма да съм добра в работата си
Здравейте, студентка съм, в края на първи курс от университета. Уча бизнес администрация в един от хубавите университети в България, където със сигурност знам, че ако завърша с хубав успех и отлична диплома, ще успея да се реализирам. Проблемът е там, че напоследък изобщо не знам дали бизнесът е моето нещо, както и не съм особено запозната в областта на икономиката и финансите. Не ми е особено интересно, въпреки че знам, че мога да го назубря и науча и да си мина изпитите. Не съм особено наясно и с какво точно ще мога да се занимавам след това и дали изобщо ще съм добра и ще се развия. Много дълго време исках да уча психология, право или медицина, но все нещо ме е отказвало и съм била нерешителна. Много силно искам професията ми да ми е приятна и в същото време добре платена, но и се страхувам, че това, което уча в момента не е моето. Никога не съм била наясно как работи бизнесът, икономиката и всичко в тази насока, всичко ми е абсолютно ново и се чувствам, сякаш нямам нюх за бизнес. Какво бихте ме посъветвали - да се насоча ли към друга специалност или да дам шанс на бизнес администрацията?

Коментари

1.   Докато не започнеш работа, не можеш да разбереш дали ще си добра или не. Отделно и най-добрите служители често се експлоатират от шефовете.

2.   Ще работиш като административен сътрудник. Можеше и без университет да си намериш такава работа. Аз завърших филология и работя в администрацията на една фирма. Няма да те лъжа - скука е. Всеки ден документи, фактури, плащания по банков път разправии с хора изпратили грешни документи, които не разбират грешката си и трябва да обясняваш като на малоумни. Лошото ще е ако попаднеш сред колеги перфекционисти. Ако допуснеш грешка ще слушаш викане. От година въртя цялата администрация като не съм допускала грешки. Случи се миналата седмица с две фактури на които трябваше да направя кредитни и да префактурирам. При което управителката изпадна в истерия. Нищо че всеки ден коригирам грешни документи от други фирми. Аз трябва да съм безгрешна. Ама нищо де. Моето време тук изтича. Губи истеричката, която малко хора ще търпят. Аз съм търпелива, с лек характер, навсякъде ще се напасна.

3.   хубав успех и отлична диплома, ще успея да се реализирам.

Ха ха поредната заблудена. Масата продавачи в магазина са с хубави дипломи. Трябват други качества. И понякога какво си завършил какво работиш е друга тема. Отвори нета и търси варианти за ориентация какво искаш, тестове, статии... можеш да работиш какво ли не.

4.   2, общо взето класическа ситуация - учиш за бизнес, работиш в администрацията.