Споделена история от Образование

Сами ли си намерихте частен учител или това го направиха вашите родители?
Не съм от най-отворените хора, нямам връзки и не знам как трябва сам да си намеря учители за кандидатстването. Вие как го направихте? Самостоятелно или родителите свършиха цялата работа вместо вас? Питам защото примерно някои мои съученици познават много хора, имат братя или сестри и някак си не са имали такива затруднения.

Коментари

1.   Пълнолетен си, това означава че трябва да се справяш сам!

2.   В интернет е пълно с обяви. Но реално какво правят тези учители? Карат те да седнеш и да учиш, нещо, което и сам човек може да направи.

3.   Не ти трябват връзки, за да попиташ съученици, например. Ако съвсем не става, попитай учителите ти по съответните предмети да ти препоръчат някой колега.

4.   Аз навремето кандидатствах с литература и история.
По история сам си намерих преподавател.
С литературата беше по-сложно и там се организирахме 7-8 човека от класа и ходихме заедно. Беше нещо към БАН и се събирахме общо 20-тина човека на курса. В университета влязох с оценки 5. 00 и 5. 25. Хората, които се опитаха да кандидатстват с подготовката и знанията си от училище... само един влезе, и то защото баща му беше с връзки и даде рушвет.
Имаш време до октомври някъде, ориентирай се. Без курсове няма смисъл даже да пробваш- подготовката е твърде специфична, няма нищо общо въобще с модела на средното образование. То служи само да те ориентира горе-долу през годините кои предмети ти вървят, кое ти е интересно, съответно къде да се насочиш нататък. На курсовете нещата вече стават сериозни-и като подробности, и като обем информация... а има и много други специфични неща, които са въпрос на тренировка. Ще имаш слаби места, нещо ще ти е по-трудно, друго ще научаваш по-бавно... на това в училище изобщо няма кой да ти обърне внимание, за да го коригираш навреме.