Споделена история от Образование

Относно магистратурите
Завърших бакалавърска степен и искам да продължа образованието си в магистърска, но въпросът ми към вас е, как това да стане? Защо всички магистратури изискват присъствие дори през седмицата (аз работя и няма как това да стане) или са в редовна форма, а това ще ми породи проблеми с работодателя (по закон в редовна форма нямаш право на отпуск за обучение). Всъщност най-големият ми проблем е, че живея и работя в провинцията, където най-близкият ми университет е на 2 часа път ( ВТУ или СУ). В СУ особено магистратурите са в редовна форма, а дори и задочните изискват присъствие на лекции през седмицата. Във ВТУ лекциите са петък, събота и неделя, но отново присъствието ми в петъците е невъзможно. Най-удобно е в ПУ, защото лекциите са само събота и неделя, но отново в РЕДОВНА форма, а аз така не мога да отсъствам, тъй като Пловдив ми е на 5 часа път с автобус ( нямам книжка и автомобил, това може би ми е грешката). Хора, вие как се справяте с магистратура и работа. Уж трябваше да бъде по-лесно от бакалавъра, но на мен физически ще ми е адски трудно, почти невъзможно, освен ако не се науча да се телепортирам. Искам да уча в някой от тези университети, тъй като се водят най-добрите в България. Бакалавъра го завърших в ПУ, но съдбата ме върна в родния ми град и там си намерих работа. Принципно познавам и града и ще ми бъде най-лесно за ориентация, но не виждам начин. За дистанционно обучение нямам вариант, ако предложите него, в нито един университет не се предлага за моите специалности. Разкажете ми вие как завършихте магистратурата си. Ходихте ли редовно или успяхте по някакъв друг начин да си набавяте лекциите и материалите за изпит? Нямам вариант да не работя, няма кой да ме издържа, през целия бакалавър също работех, но бях задочно.

Коментари

1.   Искаш съвет - не се занимавай!
Няма смисъл от магистратура. Това е загуба на време, пари, нерви и няма да ти послужи за нищо!

3.   Номер 1 - вярно е.. вече навсякъде стана така, че искат само пари.

4.   До номер 1 : В много обяви за работа посочват магистратура като изискване е. Имам педагогическо образования бакалавър. Освен това не знам дали греша, когато си учител, ако имаш по-висока степен образование, взимаш малко повече пари.

5.   Авторе, не знам за кои точно университети говориш, но аз съм завършил магистратура(компютърна специалност) в Русенския университет преди няколко години и тогава в него почти всяка магистратура си имаше и задочна форма на обучение.
Имаше и задочни магистратури със съботно-неделна форма на обучение(в педагогическия факултет).

Не знам в момента как е, но можеш да се поинтересуваш!

6.   Аз съм авторът: Интересувам се, звъня, в СУ ми казват, че незнаели как ще бъдат занятията, в кои дни. В ПУ тези магистратури, които ме интересуват, са редовно събота и неделя, но Пловдив ми е много далече. Във ВТУ са задочно петък, събота и неделя. В други университети не искам да уча. Въпросът е, че хем ми се учи, хем искам да си работя през това време. Мислех си, че магистратурата ще е по-лесна от бакалавъра, но уви.