Споделена история от Образование

Проблем с преподавателка
Здравейте, студент съм 4 курс. Не можах да взема един изпит миналата година. Преподавателката е ужасна. На лекции винаги закъсняваше, обясняваше много малко, в повечето време говореше всякакви глупости. Няколко лекции не сме ги карали, защото беше в чужбина. Много хора къса на изпити. Не могат да се дипломират само заради нея. Предметът е синтаксис на немския език. Преподавателите по синтаксис на другите езици дават основно тестове, а нашата някакви задачи да пишем една камара неща. Три пъти се явявах, сега трябва 4 път да ходя. Има хора, които са късани от нея 8 пъти. Какво да правя с нея? Как да се разбера?

Коментари

1.   Немска фиология ли си? Дано се е сменила катедрата от едно време, че страшни гадняри бяха. Аз също съм имала проблеми с преподаватели /в СУ това/, ми така и не се разрешиха. Накрая просто зубрих като луда, не спях, не ядях, само немски сънувах, та изкарах няква там 4-ка.
От сегашната ми преспектива на възрастен ако може да се говори с нея, питаи я какво конкретно да научиш за изпита, може да се смили и ти подсаже нещо. Друго не се сещам. Късмет ти желая!

2.   Продължаваш да се явяваш както правят другите скъсани. Ако действаш по различен начин е доста по вероятно да й се набиеш в очие и никога да не вземеш този изпит.

3.   Опитай се да решиш проблема със секс.

4.   Организирате се и отивате при ректора, това е недопустимо и чист непрофесионализъм. Много и е "важен" предмета.

5.   Ако този с осемте поправки е изключение, значи до осмия път ще вземеш изпита, освен ако не искаш да поставиш нов рекорд.

6.   Ако трябва ще отидеш 10 пъти!

И я питай като човек - на кое най-много държи и се постарай да го научиш!

7.   Благодаря за коментарите. Ще видя какво мога да направя. Просто тя нищо като не обясняваше на лекциите, сега ми е много трудно.

8.   Посети частни уроци, виж някои да ти помогне, които разбира, това е решението.

9.   Нали знаеш вица за секси студентката, която отишла на изпит с къса пола и казала, че ще направи всичко за да го изкара? И отговорът на професорът бил, да се прибере у тях и да поучи.
4 курс си и мислиш като ученик. На другите им давали тестове, на вас ви давали повече задачи, приятел, то си е за теб. Още ли не си разбрал, че учиш за себе си, не заради преподавателите? Теоретично може по някакъв начин да изкараш 3, но като знанията ти са за 2, какъв е смисъла?
За това вместо да критикуваш как преподава жената и да се оплакваш, че изисква много, ще пропуснеш няколко партита и излизания и ще се подготвиш.
И аз съм имала преподаватели, които говореха какви ли не странични неща на лекции, особено един бивш депутат, вместо да преподава само ни занимаваше със спомените си от Парламента, но просто компенсираш със самоподготовка вкъщи, защото на изпита (а и по-късно на работа), никой няма да се интересува какво казал министър еди кой си на колегите си от опозицията.
Това е, сядаш и учиш, няма друг начин. Преподавалите няма да свалят нивото, само защото на вас не ви се учи.

10.   Много неконвенционално предложение - пробва ли да си научиш?

11.   Благодаря за коментарите. До номер 8 - търсих много време частни уроци, обаче живея в малък град и при мен няма. До номер 9 - не ходя почти никога на партита и дискотеки. Синтаксисът на немския не ни трябва никъде - нито в работата, нито в живота. Самата преподавателка ни е казвала, че няма да ни трябва никъде, но сме го имали в учебната програма и имаме изпит по него.

12.   Авторе още веднъж ти го пиша(от опит! ):

1. Питаш я в прав текст - на кое да наблегнеш - и го научаваш!
2. Явяваш се на всички възможни дати - докато и писне от теб, и ти пише 3!