Кога да си тръгнеш?
Това е нещо, което винаги съм се чудил и някак си не съм можел през годините да напаравя, а именно кога да си тръгна при неуспех в някакви отношения? Кога е момента, в който трябва да си кажа - стига. Трудно ми е защото винаги ми стоят въпроси като - ами ако бях опитал още един път, ами ако й пиша пак след някво време, може би тоя път може да пробваме на чисто. Как се преглъща факта, че човекът за когото мислиш постоянно просто вече е студен и някак нищо не можеш да направиш да го запалиш отново.

Коментари

1.   Няма теореми кога, няма място за съвети за тези неща, знач че за избор после плащаш, ско бе ти пък, значи си взела правилното решение, ако е обратното, значи по-скоро грешиш.

2.   Ами докато мислиш и умуваш тя ще се вледени. Действай пък каквото стане, може и тя да очаква шанса да се поднови.

3.   Когато изневеряват. Когато псуват и бият. Това е лично за мен, но съм жена. Мъжете по мои наблюдения прощават изневери, ако жената се раздава на макс в кревата и е кифла. Прощават цоцане на пари и всичко. Ама това е за богоизбраните жени. Нормалните жени ги биват пропъдени след първия конфликт. Ако е кифла, я търпят с години, нищо че е минала половината град през това време и го е издоила финансово.
Ако пишеш след време, какво очакваш? Да е развила амнезия? Да умре от кеф, че на някой са необходими месеци, година-две, че да се сети за нея и да си я връща? Че най-накрая е оценена? Че е резерва?
Преглъща се като поемеш отговорност за действия и думи. Като гледаш напред.

4.   Каква е причината за раздялата? Ти или тя е взела решението да се разделите? Това също играе роля... но в крайна сметка, нищо не губиш, ако наистина искаш пак да пробвате да опиташ да я approach-неш по някакъв начин. Няма как да си сигурен как стоят нещата, ако не я потърсиш.

5.   Лесно е, ако е точен с теб си с него, иначе ако не е няма смисъл да оставаш.

6.   Авторе, такава ситуация означава само едно - че тази жена не е за теб!

Това просто не е твоята съпруга, разбираш ли!

Като осъзнаеш това, повече няма да се тормозиш за нещо, което не го е имало!

И ще продължаваш напред, докато срещнеш подходящата за теб жена, и се ожените и си създадете семейство!

7.   Само с клетви от типа "Ама много те обичам, само за теб мисля" работата не става. По-ефикасно е да кажеш "Аз си карам живота колкото може по-разнообразно, ако искаш бъди покрай мен".

8.   И аз точно това се питам. Заедно сме от 5 години, от 3 живеем заедно. Пораснахме заедно - учихме заедно, изградихме кариери. Той е най-близкият ми човек и го обичам заради всички изпитания, които сме преминали заедно. В началото беше изключително мил, грижовен. Правеше всичко за мен. За жалост усещам, че започваме да вървим по различни пътища. Връзката ни стана скучна. Жестовете на любов са рядко, секса също. По-важно му е да играе видео игри или да прекарва време с приятели, отколкото да обърне внимание на мен. Ако излизаме някъде предпочита да не сме сами, винаги трябва да е с друга двойка или негови приятели. Не правим нищо заедно само двамата, като изключим гледането на филми. Аз съответно се чувствам пренебрегната, нежелана, незабелязана, необичана и доста нещастна в тази връзка. И не знам какво да правя. Не искам да захвърля всичко, през което сме преминали през последните 5 години просто ей така. Не искам и тази агония да продължава по същия начин. Искам пак да ме желае, искам да сме си самодостатъчни, искам да правим различни неща заедно... И все още го обичам.

9.   Зависи за какво сте се разделили, но все пак се опитай да проведеш разговор, за да я мислиш толкова има какво да си кажете но без сърдене и отдръпване. Бъди смел и настойчив, но като и пишеш наблегни, че си готов на чисто да започнеш и градиш с нея. Това дали ще я твоя жена или не- развитието на връзката по нататък ще покаже най добре. Следвай чувствата си и собствената интуиция. Някой път огъня тлее и от подадена най малка искра се разпалва. Стискам Палци!

10.   Ами ти не си обяснил какво се е случило по-точно и прочие ама моят опит е след 2 път в който се случи нещо което да предизвика раздяла. Първият път винаги се прощава нормално но щом и втори значи ще последват и още още. Пък като тя е студено към теб и няма чувства, а ти си правил и правил опити мога да кажа че само се нараняваш. По добре използвай времето което губиш за да страдаш за да я преодолееш а не за да си я върнеш. Аз така с моят бивш приятел една година все се борех за него след като е охладнял все се закърпва положението ама е временно и накрая пак си се стига до раздялата. Много са сложни отношенията между двама души понеже никога не зависят само теб. Ако човека отсреща не те обича и не иска да е с теб каквото ида правиш на него няма да му е достатъчно и да и да му е добре. И ти постоянно ще се чувстваш зле ме си някакъв недостатъчен и ще се комплексираш. По добре си дай време да я забравиш и после потърси нова любов която да е взаимна.

11.   8 - Един от най-ясните признаци, че настъпва края на връзката е липсата на секс. Ти може да го обичаш, но той теб не. Когато той те напусне, ще се чувстваш много по-зле, отколкото ако ти го оставиш.

12.   6 и 7 сигурно са вечните ергени. Не ги слушай тях. Такива хора се хранят от чуждото нещастие и на всеки свой приятел дават съвети как да не се занимават с жени просто, защото те не могат да изпитват любов или някоя ги е разочаровала в миналото и искат всеки около тях да има нещастна история. А това въобще не е нужно.

Пиши на момичето, потърси я. Както казват и други в темата ти - докато не знаеш със сигурност каква е ситуацията с нея, няма как да знаеш дали не може да се получи. Нищо сбъркано ти няма - всеки влюбен човек е така и се радвам, че има мъже като теб, които не се отказват от жената до себе си.

Ако знаеш, че си заслужава и още повече - ако знаеш, че си сбъркал много в поведението си и си я обидил с нещо, просто действай. Не слушай никого и нищо, защото това си е между вас двамата и никой няма право да се бърка в тези отношения.

И да те отреже, поне ще знаеш и ще си насочиш вниманието другаде.
Уважи ѝ границите, но и опитай.

13.   До 3,
"Когато изневеряват. Когато псуват и бият. "
- това само при теб. Рядко някоя си тръгва за такива работи.
"Мъжете по мои наблюдения прощават изневери, ако жената се раздава на макс в кревата... "
- почвате да стопляте как стоят нещата. Аз моята я давам и на приятели. Не съм егоист. Но като е при мен- всичко на МАКС.
"Прощават цоцане на пари и всичко. "
- че тия пари няма ги носим в гроба.
"Ама това е за богоизбраните жени. "
- Завиждаш ли? Стани и ти.

14.   След като говориш за писане пак, вероятно не живеете заедно. Един човек най&добре разбираш какъв е, когато поживееш с него. Иначе мъжете обичат да изневеряват и харчат пари по евтини жени, а от собствените си семейства да пестят, дори да не подаряват на жените си подаръци за техни лични празници.

15.   Важно е да си тръгнеш навреме. Преди да стане непоносимо. Но обикновено се пънем до последно, за да знаем, че сме опитали всичко. Навреме - ако ви излъжат 2 пъти, ако ви обиждат и това е нормалното във връзката, ако се чувствате използвани - само давате, ако сте само удобна опция, ако нямат достатъчно време за вас, тоест, ако не сте нищо специално в живота им. Ми откажете се, има хора, които ще ви ценят и обичат. То насила няма да стане. Тръгни си, дай си шанс, не стой, за да не си сам. Остави връзката, за която само ти се бориш да умре. Това не е игра за победители или победени, това е твоя живот и твоето щастие.

16.   Към 8 Ако искаш да си с него явно трябва да приемеш реалността и да не очакваш кой знае какво. Връзката ви е минала в рутина, както обичайно се случва. Въпрос на преценка дали можеш да свикнеш с това. Ако не, напускаш и си търсиш късмета другаде. Ако си млада, според мен няма смисъл от сега да се заробваш с такива компромиси, нито сте женени, нито имате деца. Аз като бях на 20 изкарах една връзка от 4 г. и накрая осъзнах, че ми е рано да се съобразявам с неща, които не ме правят щастлива. И въобще не съжалявам, направих стъпката с мъж и дете на 30 , много по осъзната и знаеща какво търся.

17.   Когато виждаш, че не гледате с партньора ти в една посока.

18.   13, ако повече жени си тръгваха след изневяра, насилие, нямаше да са толкова нещастни. Същото е и за мъжете.
Пласирай я на други "твоята", щом те кефи да ги усещаш по нея. Какъвто рев надавате мъжете за всяка стотинка, ми е странно твоето изказване.