Споделена история от Образование

Накъде след 7 клас?
Здравейте! Аз съм момиче в 7 клас. Знам, че има още време, докато завърша и кандидатствам в гимназия, но искам да имам някаква представа накъде да се насоча. Разгледах и другите теми по въпроса, но са твърде стари и не знам дали условията, учителите и нивото на обучение са същите.
Искам да уча език (английски, немски, испански, френски или руски), но ако балът ми не е достатъчен за езиковите гимназии (насочила съм се към ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов"), имам резервен вариант - Математическата, Търговската, Хуманитарната, ТОХ-а, Френската.
Отличничка съм, ходя на пробни изпити и на уроци. Дилемата ми обаче е следната - доколкото знам, в езиковите гимназии, към които съм се насочила профилите след 10-ти клас са 3- два чужди езика и още един предмет по избор. Когато порасна, искам да уча медицина. Обаче с тези 2 чужди езика ми остава само един предмет, който да избирам. А за медицината ми трябват и химия, и биология. Какво да правя в този случай?

Коментари

1.   Не се притеснявай излишно. Следвай страстта си, щом си отличничка, значи ще влезеш в езикова гимназия! Колкото до медицината, възможно е в училище да има някакви клубове или ФУЧ, може да ходиш на извънкласни дейности или частни уроци за подготовка. Дори и учениците с профил „биология и химия“ също ходят на такива.

2.   ОМГ е номер едно, както и да го погледнеш. Най-малък процент курви, наркомани и връзкари. Много елитни учители по матем и бг. Единици хора се провалиха на изпитите, мога да кажа, че 99% влезнаха там, където искаха. Невероятна школа за програмисти и математици. Доста хора продължиха точно с медицина, там има една схема, като дойде време, ако имаш интерес, ще говорим. Френската - масово курви, двете езикови - масово наркоманчета с богати родители, лайненца. Търговската е топ, но за медицина не знам каква подготовка ще ти даде, това е иконома, защото вади топ икономисти, счетоводители и тн. Руската с испански беше добре само. Моля.

3.   Здравей, момче съм в 9 клас. Не се притеснявай на първо място. Не е задължително да записваш нещо с химия и биология сега, ако искаш да следваш медицина в бъдеще. Езика така или иначе се учи. Ти решаваш.

4.   Браво, много грамотно написано! Само една запетайка липсва, сама ще се сетиш къде. Като гледам правописа, ще имаш успех, не се притеснявай!

5.   Много благодаря за отговорите!
П. П: Извинявам се за пропуснатата запетая, забелязах къде трябва да се постави.