Споделена история от Други

Хубави квартали в Плпвдив
Здравейте,

Моля да ми препоръчате хубави квартали в Пловдив, които да отговарят на следните критерии:
- спокоен район, където преобладава зеленина
- да е застроен предимно с къщи и малки кооперации
- добра инфраструктура (в близост до училища, детски градини, супермаркети и т. н)
- да няма роми

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ориндж Каунти?

2.   Трябва да обиколиш и да видиш къде ти допада, ромите са концентрирани в техния си квартал.

3.   Мараша или около гребната база и парк Отдих и култура. Това е най-хубавият квартал. В близост има и къде да се разходиш, и мол, и ресторанти, няма дискотеки и клубове. Болници, училища, детски градини и площадки има няколко, главната не е далеч, има и големи хипермаркети и няколко денонощни магазина. Същевременно е тих и спокоен. Не сменям този квартал за нищо. Знам че по-добър в Пловдив няма да намеря.

4.   Препоръчвам Кичука или старата част на Смирненски. Гагарин също не е зле - има къщи, паркове и училища, но хората там са по-лоши. Препоръчвам ти да избягваш Тракия - често циганите от Столипиново идват там, защото е близо, а и е много застроено в тоя квартал. В Кичука и Смирненски има и много магазини, не липсват и училища.

5.   Има, да - извън Пловдив. Марково, Белащица, Храбрино, Куклен и тн

6.   Източната част на Христо Смирненски

7.   Учил съм и живял в Пловдив, от тези квартали, които познавам бих ти препоръчал Мараша, Младежки хълм или Гагарин. Възлови, близо до центъра, има и паркови зони. Аз лично много ги харесвам! :)

8.   Аз не съм живял в Пловдив, но съм пребивавал известно време в Кършияка и ми се струва, че отговаря на изискванията ти. В отделни негови части обаче ми се стори малко презастроен.

9.   До 4: Кичука не е ли нещо като пловдивския еквивалент на Люлин? Поне от мои приятели от Пловдив, това съм чувал като информация.

10.   Всичко около Младежки хълм, Хълма на освободителите и Гребната база, тоест ж. к. "Младежки хълм" и източната част на ж. к. "Христо Смирненски" (както номер 6 правилно отбеляза). Последният е толкова спокойно място, че дори заведенията там се броят на пръсти. Но има няколко болници, училища, денонощни магазини, големи хранителни магазини, на 350 метра
южно е от РУМ "Пловдив" и на 500 метра от Братската могила, отвъд която са парк "Розариум" и Гребната база.
Около Гребната база също има малко заведения, което е голям плюс, тъй като е най-зелената и привлекателна част от града за обичащите спокойните разходки и спорта хора.
Квартал "Мараша" е с множество спокойни улички, но няма кой знае каква зеленина там, ако изключим това, че граничи с река Марица на север. Обаче е удобно разположен, тъй като е на 15 минути пеша от Гребната база (която е в посока запад) или Главната (в посока югоизток).

Колкото повече на изток и на юг отиваш в града, толкова по-зле става, тъй като там сега се презастроява и има множество цигани и турци, както и поне 100 000 новодошли от съседните села и градове в последните 10-15 години. Тях официалното преброяване не ги счита като пловдивчани, но градът в тези квартали се пръска по шевовете. Неслучайно точно там има много безпорядък, престъпления, строителство на сгради и пътища (голяма част от тях са павирани и с шумно движение на МПС-тата), мръсен въздух, често прекъсване на тока и водата в отделни части.

- Кифлоприземител

11.   Аз съм в Гагарин и тук е спокойно. Все едно си си на село. Има цели улици с къщи, парковете са малко обаче. Уви, все на случваме на районен кмет последните години квартала не се поддържа добре. По принцип бих живяла към Гребната база, там е доста по-зеленко и оправено.

12.   Кършияка - районът около Новотела (Гранд хотел Пловдив) и пешеходния мост. Уличките около Главната също - "Антим I", "Волга" и др. Капана.