Споделена история от Образование

Нужда от съвет… малко неориентиран
Здравейте! На 21 години съм, момче, завърших Езикова гимназия с английски и френски език преди 2 години, та реших след завършване да поработя малко, да събера средства за следване на висше образование, защото не искам да притеснявам особено нашите с финансовите ми прищявки, а и бях неориентиран и като че ли 50% пак съм си така, ама…Намерих си работа в кол център с френски и взимам що-годе прилични пари. Ориентирал съм се да кандидатствам тази година “Счетоводство на английски език” в Стопанския факултет на СУ и “Финанси, счетоводство и контрол с АЕ в УНСС”. Мисля, че това ще е интересно и полезно, защото моят вуйчо е главен счетоводител и покрай неговата работа, ми се струва перспективно занимание, но и много отговорно. Другият вариант е да кандидатствам английска или френска филология, но честно казано и двата езика ги владея на доста високо ниво, Английски-С2, Френски - В2 (имам и сертификати), като в момента самостоятелно си уча С1 по френски. И не мисля пак да се занимавам 4 години с филология. От една страна да, сигурно донякъде ще ми е по-лесно да следвам филология, понеже никога не съм учил счетоводство, а само по наблюдения имам представа и от някои неща, които от личен интерес са ме интересували, но си мисля, че то ще е по-перспективно в дългосрочен план. Много се чудя, честно казано. Ако бяхте на мое място, Вие как бихте подходили по въпроса? Интересно ми е! Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   С филологията какви шансове за работно място с добър доход имаш?

2.   Щом знаеш езиците, за какво ще си губиш времето с филология? Сякаш ти трябва само диплома като хартийка и лесно прекарани (изгубени) години. Учи нещо друго, което не знаеш.

3.   Интересно ли ти е счеотовдоството и ще ти харесва ли да правиш това нещо в продължение на часове? Какъв е тавана на заплатите или в даден момент мислиш да имаш собствена фирма? Познат със добър шведски и без висше след кратко време на работа в букинг. ком е на ръководна позиция и взима доста добри пари за неправене на нищо. Поинтересувай се с кое колко ще можеш да изкарваш.