Споделена история от Образование

Кандидатстване на икономика в УНСС, някой?
Здравейте! Тази година завършвам средното си образование и съм се насочил да кандидатствам икономика, защото уча в икономическа гимназия и не смятам да се отклонявам в други области, понеже съм си свикнал с това. Профилът ми е икономика на търговията, ама не мисля да продължавам пак с икономика на търговията, чудя се между Бизнес икономика, Финанси и Статистика и иконометрия в УНСС. Счетоводството го отписвам моментално, това е най -скучната, досадна и трудна икономическа дейност за мен. Господинът по счетоводство с 300 зора ми пишеше 4 през годините. Та, ако има някой, който да учи бизнес икономика, финанси или статистика и иконометрия в УНСС, може ли да сподели отзиви за обучението и средата като цяло. Благодаря предварително!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Счетоводство е тъпа област, така е, но в жалката държава България има най-много реализация именно със счетоводство, понеже работата е монотонна, суха, скучна и съответно хора не се задържат там много. Пълно е с фирми, където се търсят счетоводители, от български до разни аутсорсинг центрове където ще бичиш фактури и ексели.

Финанси е топ дисциплина, в УНСС една от малкото дето са на ниво. Реализацията е по-трудна тук, понеже няма толкова позиции, много от тези позиции включват счетоводство, понеже лелките в съответната фирма са некадърни а и има немалко фирми, които предпочитат кадри с чужди дипломи или опит.

Опцията ти е да запишеш финанси, да изкараш поне година Еразъм в чужбина, да си изкараш магистратурата в чужбина или ако нямаш средства и през магистъра да направиш Еразъм, топ оценки и яко стажове по специалността, където да цъкаш ексели а не да копираш и носиш кафе на шефа.

И по-малко чалготеки.

Реализацията в България става все по трудна и ако не се отличаваш от тъпаците дето завършват, няма да те огрее.

2.   Вземете диплома деца, научете езици, придобийте някакви дигитални умения. Колкото повече, толкова по-конкурентни сте.
После действайте по интерес. Освен за инженерните, медицинските и социалните дейности, специализирани умения (дипломи) от университет, не бих казал, че са нужни в днешно време (поне за БГ, все още). Най-големият ви капитал са младостта, мотивацията и желанието за развитието. Една нормална икономическа специалност просто ще ти даде някакви минимални знания и това е. Напълно достатъчно. Всичко останало се учи на работа. Колко по-рано почнеш, толкова повече реални знания и опит. Много повече внимавай с първата работа. Днес, не сте зависими толкова от дипломата, а от това което знаете и можете. Дипломата ви дава шанс да влезнте в кръга на тези, които ще разгледата резюметата ви. Успех!