Споделена история от Образование

СУ - Размер на издръжка на студент?
Здравейте, какви пари ще са нужни за издръжка на студент, при положение че ще бъде на студентско общежитие? Да речем, месечно 800 лева ще са достатъчно ли? Повече или по-малко?
Ние сме от провинцията, и си нямам напредстава какви са цените в столицата.

Коментари

1.   800 лв. достатъчно??? Че то минималната заплата е 720 лв. Естествено на някого и 10 хил. може да не му стигат.

2.   Да, предполагам, че ще е достатъчно, защото моя колежка дава толкова на сина си на месец. Не съм питала дали наемът влиза в това число, вероятно не.

3.   Дъщеря ми живееше с 600 до миналата година, с наема в общежитието. Сега работи за много повече, но май не й стигат.

4.   Би трябвало да му стигнат. Е, много зависи от навиците и начинът на живот, който ще води. Но пък сега е моментът да се научи на самостоятелност и финансова дисциплина. Да живее с толкова, колкото има.
Аз съм работеща и живея с толкова на месец. Не ползвам намаления за нищо. храна, сметки, лекарства, дрехи, транспорт, дребни ремонти/все нещо се разваля/. Не пуша, нямам кола. Заведения все по-рядко посещавам.
Той като студент ще ползва някои нямаления все пак. Но ако пуши и постоянно иска да излиза по заведения определено ще му трябва доста по солиден бюджет.

5.   От автора:
Забравих да спомена, че в тези 800 лева ще са цялата сума която ще получава. От тях, трябва да си плаща общежтието, телефон, интернет, предполагам и карта за грандски транспорт, и всякакви други консумативи.

6.   От автора:
Забравих и да спомена, по-точно че става въпрос за София издръжка на студент.

7.   Зависи колко е общежитието?
Би трябвало да стигнат, ако се храни по- икономично и си ги разпределя.
Аз когато учех ми даваха по 50 лв на седмица, но от тогава минаха 10 години.

8.   Малко ми се виждат. Ок, общежитието е под 100лв, но всички останали разходи ще се накачурят. Според мен, едно 1000лв е удачно на месец. Пак ще трябва да се лишава от едно-две излизания да кажем, но ще има някакъв буфер.

9.   Даже може и с по - малко от 800, ама заивиси до колко е свикнал да си угажда. Картата за градския е 20лв, която ти е за цял месец. Общежитията в СУ са по - евтини, от тези на някои други унита. Интернета е около 25 лева, а ако мобилният му план включва неограничени мобилни данни даже не му и трябва. Ако човекът е по - икономичен може и с около 600 лева са се оправи, но силно зависи от това до колко и за какво харчи. Иначе 800 лева със сигурност ще го оправят