Споделена история от Образование

Задочна или редовна магистратура?
Здравейте!

Наскоро завърших бакалавър в УНСС и мисля да запиша и магистратура там. Искам, а и трябва вече да започна работа, по възможност естествено на пълен работен ден. Притеснява ме обаче как протича самата магистратура. Няма как да разбера къде колко се ходи на лекции, съответно има ли варианти да запишеш редовно пък кажи речи да го минеш задочно(да учиш само за изпитите). Затова искам да попитам като тежест на самата диплома има ли значение редовно или задочно си учил? А и ако има някой запознат с магистратурите в УНСС, ако може да пише.

Благодаря!

Коментари

1.   Или задочна или никаква магистратура. Работодателите ценят повече стаж език. Ако можеш да си намериш практика в чужбина, това е много по-ценно от каквато и да е магистратура. Ако не искаш, поне учи задочно, за да можеш да трупаш стаж. Погледни малко обявите за работа - за добрите позиции искат винаги един/два езика, 5 г. стаж висше образование. Ако ще 20 магистратури да завършиш, винаги ще вземат човекът със стаж, препоръки, заемал добра позиция.
Магистратурата в твоя случай би била нещо важно, само ако е в техническа някаква специалност. Да завършиш Бакалавър Магистратура в същия университет и в същата научна дисциплина (икономика) ти помага само, ако искаш да продължиш да работиш в университета. За работодателите не предлагаш някакви допълнителни качества в сравнение с Бакалавър от същия университет и специалност

Лаура