Споделена история от Семейство

Tормоз когато баща ми се напие
Баща ми когато се напие става невъзможен. Започва да се заяжда но най много ми е жал за мама понеже тя страда много. Всяка вечер плача незнам какво да правя, искам да и помогна но незнам как. Всяка вечер скандали двете с мама сме в голям стрес незнаем как да се държим с него. Когато не пие е различен все едно е друг човек, но започне ли да пие стажа ужасен. Помогнете миии!! :(

Коментари

1.   Аз най добре те разбирам как се чувстваш и при мен беше така, и накрая майка ми го остави. Сега е в чужбина от 3 години и половина, от както е заминала не сме се виждали, само тя мен - на снимки и по телефона от време на време дет си говорим това е. Много бих искала да съм при нея но баща ми се заяжда неиска да прави пълномошно, но нищо след 3 години кота направя 18 и отпрашвам :) А колкото до теб поговори с бащаси, обясни му че по този начин те подлага на голям стрес, надявам се да те разбере въпреки че едва ли. Много ми се иска да ти помогна но просто немога, знам каква е болката да виждаш майкаси да страда и да неможеш да и помогнеш и тогава твоята болка става двойна, разбирам прекрасно. През такънв ад съм минала и ето вече минаха 3 год. и половина и съм благодарна на майками че го остави, въпреки че той си намери друга жена и старата песен на нов глас, не е чак като преди и тормоза е в пъти по малък. Моя съвет е да се махате, знам че е трудно обаче обачи това не е живот минала съм вече през този ад и не го пожелавам на никой!!!!

2.   Поговори си с него и му обясни какво прави когато пие и че не се чувствате добре и т. н...

3.   Развод и това е.

4.   Аз пък смятам, че е редно да поговориш с майка си и да измислите опция да се спасявате от това нещо. Баща ми също е агресивен когато пийне (на думи е агресивен) цял живот го слушам само бучи, обижда, не чува. Не се променя това. Моя бивш мъж-същата работа, но аз го напуснах и сега съм спокойна. Не може да се живее с такова нещо, да не говорим, че на теб може би ще ти остане травма и стрес за напред и много ще ти вреди в отношенията с хората.

5.   първо поговри спокойно с него - но не го обвинявай, когато човек е од влиянието на алкохола не може да се конторлира. Но баща ти може да направи друго - д ане пие.
Обясни му спокойно и нормално, че не тии е приятно да се държи с ТЕБ (само за теб спомени защото може да си помисли, че майка ти те е накарала да му го кажеш - спомени само за теб).

Ако тне стане тов аи се случи и повтори отново - единствения варинат е - полицията, звъниш ана 112 и чакаш 10 мин до като дойдат хората и си свършат работата.

Не си съсипвай детството заради баща си! Знам, че не е виновен, че не може да се контроли - но и ти не заслужаваш подобно отношение, дете си!

6.   Аман пък някой като каже "поговори с него или нея", номер 2 изобщо знаеш ли какво е алкохолик-страшно. Докато не го тръшне някоя болест и да се уплаши няма да спре да пие, по добре да поговориш с лекар дали няма някакви лекарства и да му ги давате без той да подозира. Иначе друго спасение няма.

7.   Говорила съм но нищо, само за момента и пак започва. Мама иска да го напусне, но заради нас търпи. Минавали са ми толкова много неща през главата, едно от които е да си събера багажа и да се махна. Но няма как да стане, няма къде да отида, а и не искам да оставям мама сама. А до колкото с това да говорим с лекар не знам дали ще помогне това. Повярвайте ми вече не ми се живее аз съм едва на 18 години а мисля такива неща, просто нямам думи.

8.   Ако има къде да отидете бягайте и не се връщайте. Много трудно се отказва алкохолик. Моят баща беше алкохолик. Успокоихме се чак когато почина, но травмите още дълго ще ни владеят.

9.   Какво значи, че майка ви търпи заради вас??? Какво безценно получавате от всичко това, че да си заслужава да търпи, глупости, оправдания. Търпи да гледа как децата й се съсипват и се трвмират>??? Извини ме мила, но аз не разбирам. Когато моя мъж се напиваше и ме пребиваше, крещеше и така нататък, аз точно заради детето си избягах, за да не се травмира, а не да търпя детето ми да гледа цял живот, ама да си живее с мама и тате под един покрив. Глупости!!!! ... Търпяла заради вас... нямам думи.

10.   Какво търпи заради вас-защо стои там да си тормози децата, я се махайте веднага с майка ти.
Алкохола е нещо страшно-няма оттърване. Майка ти няма какво да се чуди, ами се махайте-по-добре няма да стане, не разбира ли, че си травмира децата така.