Споделена история от Образование

Книги
Не съм много сигурна, че в тази категория трябва да постна темата. Предварително се извинявам. Та... бихте ли ме посъветвали за някоя наистина хубава книга, която ви е впечатлила, от типа на любовна драма?

Принципно не чета, но искам да си запълня някак времето докато все още съм ваканция и ми хрумна, че може да прочета нещо. Някакви предложения ? :)

Коментари

1.   Здрач

2.   Наскоро прочетох На юг от границата, на запад от слънцето Харуки Маруками. Книгата не е лоша, отначало не ми направи особено впечатление, но любовната драма си я има. Общо взето е любовен триъгълник, в който главния герой избира между жената, с която е създал семейство и тази, в която е влюбен буквално от дете. Имената са странни, разбираемо, все пак автора е японец. И като цяло е по-различна от българската литература, но на мен лично ми харесва. Иначе може да прочетеш книжовната версия на по-известните филми, ще знаеш края, но пък на книга е по-хубаво.

3.   Поредицата "Паднали ангели" на Лорън Кейт ..

4.   Стивън Кинг - ТО

5.   Егати... любовна драма... поредната загyбена дyша под деиствието на дневниците на вампира и здрач... прочети отнесени от вихъра, за кого биqт камбаните, очите на дракона, човекът амфибиq, робърт шекли - колекциq... стига с тиq драми и бози!!!!

6.   Не чета много книги от този жанр, но в момента се сещам за "Джейн Еър". Четох я като бях на 16-17 години и останах доста впечатлена. Но да имаш предвид, че действието се развива през 19 век.

7.   Хрумна ти, че трябва да прочетеш нещо? А книгите от списъка за следващата учебна година прочете ли?

Не си губи времето с глупави любовни романи, мятай българските автори- сигурна съм, че вкъщи имате книги на Йовков, Елин Пелин, Талев, Д. Димов и други.

Специално за разказите на Пелин мога да ти кажа, че има повече любов, отколкото в някой розов роман. Прочети " Лепо" и "Край воденицата" като начало, мисля, че ще ти харесат.