Споделена история от Образование

Дайте съвет за учене за изпит?
Здравейте приятели :) Аз съм студент първа година Информатика... Като цяло без да обяснявам много кво е що е минавам на конкретният ми въпрос. Може ли някой да ми даде съвет как да уча ползотворно по Математически Анализ и ЛААГ ( Първа част ). Имам само високи оценки обаче, сега ще имам теоретичен и устен изпит което направо ме вбесява, уча всеки ден по няколко часа ( 4 - 5 ч. ) обаче тази теория ми идва много сложна и като празна приказка... Нямам си на идея на изпита какво ще направя, а гоня високи цели... Всичко ми е 6. 00 обаче много се притеснявам как ще напиша нещата на теорията защото наистина имам голямо затруднение при разбиране и съхранение на информацията в ума си! И някой да не каже, ти щом имаш 6-ци ще се справиш и с това... различни неща са, задачите протоколите и каквото и да е друго разбирам перфект, но само теорията не мога.. Моля някакъв съвет.. и да подходите сериозно към темата ми! Благодаря и се надявам скорошни добри отговори.

Коментари

1.   здравей и не се отчайвай, винаги е трудно при прехода от средно към висше. все пак системите на обучение и изпитване са тотално различни и е нормално да има стрес в началото :-)
мога да ти кажа аз как съм учила математики: с четене и писане, после с писане. имам предвид следното:
- минавам всички въпроси последователно като успоредно с четенето ги развивам.
- след като свърша конспекта, започвам втори път, като се старая да ги развивам без да гледам лекциите (е, налага се да поглеждам, няма как :-).
- третото минаване на конспекта е за преговор, развивам ги съкратено, защото обикновено е преди изпита и няма много време.
по този начин съм изкарвала поне 5. ако имаш други въпроси, пиши:-) успех!

2.   Благодаря за отговора, аз след 2 3 дена приключвам с конспекта има 1 2 въпроса на които7 съм сложил удивителен това означава, че трябва да наблегна и ще наблегна :) Надявам се да хвана поне 4. 50 или 5. 00, ще се помъча да ги науча и междудругото извън темата: за Евростепендия какво се изисква : единствено успех минимум 4. 00? Мерси пак! :)