Споделена история от Образование

Моля за съвет - УНСС
В момента съм студентка първи курс Икономика и бизнес. Преди това се колебаех между география и педагогика в СУ и УНСС. В крайна сметка избрах УНСС от гледна точка на това че един икономист има по - големи перспективи в живота отколкото един учител и второ защото 4 години бях в икономическа паралелка. Да но сега се замислям дали не съм направила грешка в избора си. Колкото и да уча винаги на тестове изкарвам 3 или 4, имам само една свястна оценка по социология, а доцентката ни по математика е просто кошмар не знам изобщо дали ще мина при нея. Ако ме скъса и двата семестъра съм аут за една година. Последно време се замислям не направих ли грешен избор и дали да не смяна университета връщайки се към първоначалното си желание да уча педагогика. Как бихте постъпили вие на мое място.

Коментари

1.   И аз съм икономист, въпреки че нямам талант към математиката. Просто трябва да залегнеш здраво над математиката, колкото и да ти е неприятно. Ако все пак изхвърчиш, винаги можеш да запишеш педагогика. Ако те интересува педагогика обаче, добре е да се преместиш. Аз съм учила действително това, което ме интересуваше най-много и това ми е дало силите и мотивацията да преодолея дефицитите си по математика. По-добре добър учител от лош икономист. Помни това!

2.   От авторката по другите дисциплини се старая да запомня но дори и по любимия предмет история на икономическите пак имам 4, за математиката до голяма степен зависи от преподавателя дали ще схвана нещо. Аз съм при доцент Миряна Христова ако я знаеш, и при нея е просто кошмарно обяснява всичко по такъв начин че нищо да не можеш да разбереш. Един поток вече разбрах е на ликвидация целия при нея.

3.   Иначе колегите са супер печени и много ми допадат с някои малки изключения