Споделена история от Семейство

Баща ми иска да провали живота ми ...
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години.
Баща ми има леки психични отклонения. И му дават пенсия за това.
На мен също ми дават помощи, заради това, че съм болна от астма.
Ние сме от село. Искам да уча в София Японски.
Имаме нужните средства обаче баща ми дава почти всички пари на хората като казва, че им помага.
Казвам му, че не бива така. Че трябва да събира пари за учение пък той казва, че иска да уча в Свищов, за да може да дойде с мен на квартира, за да го гледам.
Той иска вечно да бъда до него и казва, че в момента ме издържа, защото да мога да го гледам.
Аз искам да се изуча и да уча каквото искам и да избягам от България, но той ме дърпа назад.
Просто иска вечно да бъда до него и да го издържам...
Искам да осъществя мечтите си, но той не ме подкрепя изобщо.
МРАЗЯ ГО!
Дайте ми съвет, какво да правя.. ;

Коментари

1.   Авторке, баща ти не иска да ти провали живота съзнателно, но и двамата сте на добър път към това.
Ясно ти казвам - какво ще правиш с този японски, мила?
Да не мислиш, че в Япония само тебе чакат? Аз имам втора специалност „Японска икономика“, защото ме интересуваше и ми беше кеф, но имам разбира се и друга специалност, с която си изкарвам прехрната. Едно ще ти кажа - в Япония е почти невъзможно да емигрираш. Те са затворен към чужденците народ, винаги са били така и ще продължават да бъдат. Като преводач няма да печелиш достатачно. Да не говорим, че Японската филология е магистър и си заробена 5 години. Няма задочна форма на обучение. Братовчедка ми завърши подобна екзотична филология, скъса се от учене и един английски не можа да научи и тя само говореше за бягане от България и днес мие чинии и мизерства в чужбина. Проблемът е, че няма никаква професия, квалификация, освен странния език, които учи и какво от това?
Баща ти също не е прав да те кара да учиш икономика в Свищов. Лошото е, че Свищов е малък град и там не можеш да си намериш практика и съответно работа след следването. С неговата пенсийка не можете да живеете, а и ти не можеш цял живот да живееш с болен човек, ще искаш да си имаш приятел, семейство. При първа възможност търси начин да се махнеш от баща си и да си финансово независима от него.
Учи задължително в някои от големите градове - София, Варна, в краен случай Пловдив, Бургас. Там ще можеш да се самоиздържаш, да живееш сред млади и динамични хора. Ако не си сигурна какво точно да учиш, отиди 1 годинка само да работиш, запознай се с хора, събирай пари. Японският, ако те интересува толкова можеш да го учиш като хоби, но не прави грешката да си губиш времето с ученето на език на страна, в която никога няма да можеш да живееш. Преводачи дори не се търсят, защото отдавна и японците знаят английски. Научи един английски професия, може и задочно. Успех