Споделена история от Други

Дрехите не правят човека
Здравейте! Вие как мислите-дали дрехите правят човека? Ако да защо? Ами ако не сте съгласни?

Аз мисля, че дрехите не правят човека, но те погазват понякога богатството, стила, небрежността, но това е само понякога.

Коментари

1.   Искаш да обсъдим старата поговорка "По дрехите те посрещат по акъла изпращат", че тя си казва всичко.
Разбира се, че винаги непознат оглежда първо дрехите ти създава си първо впечатление. Представи си отиваш на интервю за работа, ако си опърпана с распасани дрехи, ако ще 150 дипломи с отличен да носиш никой няма дори да иска да ги види, ако въобще ги е видял, няма да те вземе в неговата фирма за да не го излагаш като идеш на бизнес среща.
Дрехите са много важни навсякъде където и да отидеш първо оглеждат дали си спретнат и облечен според ситуацията.

2.   Дрехите не правят човек, но разни богаташки лигли наложиха тази мода у нас. :) Аз не преценявам хората по дрехите, а пък и няма значение кой с какво е облечен, защото има много богати облечени скромно, а заглавието трябваше да е "Скъпите дрехи правят ли човек палячо? "
Фешъни смешни сте. ;)

3.   Аз винаги съм била ЗА да ходим голи! Дрехите за мен са парцали.

4.   №2, да, много е жалко някой да се опитва да компенсира вътрешната си празнота и кухота със "стилни" парцалки, лъскави ламарини (с мощни двигатели), и огромни неотопляеми коптори без грам живец в тях...

5.   Какво лошо има един човек да е суетен и да държи да изглежда добре номер 2?

6.   Мерси за отговорите, надявам се че ще продължите да пишете. Да наистина днес дрехите са важни за съвременния човек и повечето ми приятелки харесват момчета които се правят на готини и постоянно ги питам, , защо харесваш този човек? " а те с техните отговори, , много е красив", но в красивите момчета няма мозък и съм сигурна в твърдението си, ако някой противоречи да пише

7.   №5, нищо лошо няма, стига да не го взема на сериозно, както и себе си, между другото :)

8.   Не, дрехите не определят човек! Обичам тъмни дрехи, ако не са такива нещо в хип-хоп вълната, но в главата ми не цари мрак и хаос, не че мисля много за проблемите- решението ми изскача за секунди, сякаш имам подготовка. Познавам и другата крайност- стегнати, прилепнали, лъскави и модерни а всъщност каруцари под прикритие.

Каквото и да говорим никой няма да си признае, че когато срещне някой на улицата първо за заковава на външния му вид- дрехи, прическа, грим... Друг е въпроса, че те не могат да го разкрият пред теб. В крайна сметка всеки решава как да се облича и как да изглежда, аз си знам кога как да се стегна и досега съм нямала проблеми. Не бих съдила кифлите, не бих съдила нормалните още по-малко тези без възможности.

9.   не е важно скъпи или евтини, важното е да ти мясат и да ти е удобно с тях и ти да си ги харесваш.

10.   харесва ми тази тема, макар, че не е формулирана добре... не, дрехите не правят човека, но говорят много за него... И колкото и добър, и умен човек да си може никой да не иска да го разбере, ако не си облечен както трябва... не казвам, че е редно, но е така... аз самата се улавям, че подхождам по този начин... ЗАРА 36

11.   Съжелявам че не съм я формулирала добре нямах много време да я напиша и исках да видя различни мнения

12.   номер 3 ако бяхме без тези парцалки през зимата тези които стоят навън щяха да измръзнат бееее иначе те подкрепям напълно

13.   Да, дрехите правят, не човека, а представата ни за него. Много се извинявам на тия който не мислят така, но факта си е факт. Много по-трудно се отказва на добре облечен човек, каквото и да било. Като казвам добре облечен имам пред вид, не скъпо облечен, а добре облечен. Всички сме свидетели на покъртителни картини на скъпи и прескъпи парцали който висят съвсем не на място на някоя снага. Добре можеш да се облечеш и с малко пари. Хубаво изглеждащия човек радва очите и е критерии за естетика, а от там и за личностни качества. Който не мисли така, просто заблуждава себе си.

14.   Да бе много говорят за него, ако е умен човек без пари и одрипан е простак така ли? От номер 2

15.   №10, поради огромния дефицит на добри и умни хора напоследък, пропускът да общуваш с такъв човек е твой, а не негов. Така че ти си прави сметката как ще подхождаш.
Под нормални дрехи разбирам: винаги чисти, не много износени, супер-удобни, само от естествени материали, и да НЕ са по модата. Ако има някакво по-интересно съчетание на цветове и форми в тях е интересно, но не е задължително, и в никакъв случай не трябва да бие на очи - примерно малко по-светло и по-тъмно синьо е идеална комбинация. Тинтифлюшки и всякакви от сорта са напълно излишни, непрактични, безсмислено ангажиращи вниманието, кичозни и в крайна сметка - дразнещи.
Костюмите и тем подобни - ох, мале... все едно си в скафандър. Разни впити полички, дънки и т. н. - все едно си вързано животно! Елегантен анцуг, приличащ на панталон и една хубава памучна блузка - идеално!

17.   14 може и да не е простак, но аз не бих искала дори да разбера... ЗАРА 36

18.   Ха ха 14, ако човека е умен няма да е без пари. Ако смяташ че висшето се взема с акъл се лъжеш, става и със наизустяване.
Не дрехите не правят човека, но показват кой е той. Днес в 21 век живота е такъв, всичко е напълно материално и за духовност говорят само тези които завиждат типично по български, "тая е добре облечена, ама това значи че е боклук" защото хората в България злобеят.
И аз имам 2 блузи и 2 панталона, не съм особенно красива, но много се кефя на други жени, които могат да си позволят да изглеждат добре и не злобея. Българският манталитет, завист, злоба и одумване.

19.   Различна гледна точка за всеки... някой дрехи найстина описват човека, други не ги... всичко е в излъчването и лесно се разбира. А самите действия на хората вече показват колко прости същества обитават тази земя ;)

-Death_Blade ^

20.   Нм 2 и 14 ако е умен, няма да е без пари и одрипан. А ако е такъв, значи е простак еххехехе

21.   От номер 5 до 2: Ако е умен човек няма да е без пари... Номер 6 Аз съм момче, което държи да изглежда добре и не съм съгласен с теб, ти от къде знаеш че нямат мозък?

22.   Ако изглеждаш като генерал, говориш като генерал и мислиш като генерал, значи ти си генерал.

23.   дрехите са важни но не чак до такава степен

25.   естествено, че не дрехите правят човека, но първото впечатление е винаги визуално: от външния вид съдим на първо четене. при повече общуване с човека си правим заключения за повече елементи.
не отивайте директно в крайности, че умният можел да е дрипав и мутрите били в Армани. важно е човек да е поне чист и спретнат и облечен адекватно на ситуацията, в която се намира.

26.   аз съм номер 6. 21 говоря за момчетата които носят дънки и са има смъкнати до колената - и изглеждат като насрани и не е нужно да нямат мозък ( извинявам се за грубия си език). Нахлузили шапките и се правят на голямата работа и това е от моя гледна точка или поне момчетата които са в даскало са ми създали такава. Не е нужно всички момчета да са еднакви

27.   Висшето се взима с пари и не казвам, че са боклуци а, че се държат като такива и нямам предвид всички, а само някои хора. Освен това сме за никъде с голяма част от коментарите по тази тема и всичко е заради обществото и скапаната комерсиализация на модата сред младите хора. Никога не съм подбирал приятели по облекло. Някой може да е беден и да няма висше, но да е умен в същото време в България хитрите успяват, а умните ходят смотано облечени. Знаете, че човек се посреща по дрехите и се изпраща по акъла:) Мършата смърди гадно и в смокинг да я облечеш. 18 прочети си коментара и ми кажи дали не виждаш прилика м у теб и българина? Много повърхностно мислене бих казал. :)

28.   Здравейте, няма да чета коментарите, ще отговоря просто на въпроса на автора - не, дрехите не правят човека, но дрехите са негово огледало.
Не говоря тук за скъпи и маркови дрехи, но аз човек, които не се е постарал да изглежда спретнато и чисто на интервю за работа, не мога да назнача.
Има и дрехи втора употреба, една ризка ти е 2-3 лв., едно панталонче, едно сако...
Освен това можеш да вземеш на заем дрехи за важен случай. Но и в дънки да се явиш, ако си чист и спретнат, ако си личи, че се стараеш да изглеждаш представително, никой няма да те дискреминира заради дрехите, но ако ми се появиш раздърпан, несресан, с мръсни обувки - как да те пусна на клиентите си, да представляваш фирмата изобщо?

29.   N 15, искрено ме разсмя: елегантен анцунг:-))) не се пробвай в дизайна, че ще си умреш от глад:-)))

30.   Номер 15- и един ланец върху анцунга (елегантиния!? ) и си супер хахахах

31.   Една страхотна визия-нито скъпа нито суетна едни дънки за предпочитане тъмни един черен пуловер и едно горнище

32.   Дрехите не правят човека те само показват неговия стил.
Човек трябва да изглежда добре.
Прочетох коментарите и видях, че повечето смятате, че хората, най-вече жените, които са облечени хубаво, с маркови дрехи си милите, че са лигли, а не всички са такива.
Няма нищо лошо човек да е облечен марково с красиви дрехи Човек трябва да се облича по модата и най-вече така както му харесва, мисля че някои от хората които са писали коментарите просто завиждат на хората с повече възможности. Много мразя хора които са с такова голямо самочувствие са толкова красиви а всъщност са смотано облечени и глупаци. Мисля че не трябва да обиждаме хората облечени хубаво, това е просто техния стил. Нали мислите че дрехите не правят човека, пишете че по богаташките са някакви лигли и т. н.
Един съвет от мен не будете завистливи както казват не съдете за книгата по корицата.

33.   Ти дето си написал/а последния коментар си адски зле да знаеш. Прочети пак коментарите и направи същото заключение. Ти си поредната жертва на обществото повърхностно мислене и влияние от съвременната мода! Никой на никой не завижда и не ме интересува каква е модата в България! Щом всички вървите срещу законите в България, защо не тръгнете срещу модата? Всеки ще се облича както си поиска. Мъчно ми е, че мислиш по този начин.

34.   Номер 33 това е моето мнение, това че ти имаш друго не означава, че трябва да ми викаш 'че съм зле'. Нито ме познаваш нито нищо. И тази страница е направена всеки да сподели своето мнение, а не да се критикуваме един друг и да се обиждаме. Това че ти мислиш че имам повърхностно мислене, мен не ме интересува, не ме познаваш за да докажеш че е така. Няма нищо лошо човек да се облича по модата. Това, че на теб не ти харесва си е твой проблем.

35.   Вие сте луди бе, само знаете да критикувате хората, всички гледате по външния вид и като не ви хареса - викате мани го тоятази и го подминавате, нали!!! Никой не иска да опознае такъв човек, рядко са вече свестните и умни хора..

36.   №15 "Елегантен анцуг", е нема такова животно:D:D:D
Според мен дрехите не правят човека, дали са скъпи или не не е важно. Важното е да са винаги чисти, без разни дупки по тях и да са подходящи за конкретния случай. Също и да са подбрани добре, нагледала съм се на момиченца, носещи анцуг с токчета, поличка тип широк колан или разни такива убийствени комбинации. В такъв случай би ми останало не дотам добро първо мнение за човека, защото кой нормален и интелигентен би се облякъл по този начин. И поне малко човек трябва да се води от модата, а не да е останал в 80те или 90те. Но все пак това си е личен избор, просто човек трябва да се старае да изглежда представителен, когато е навън, а не пълно неглиже.

37.   Браво на номерата 27, 33 и 35 и много, ама много смях за коментар номер 34, защото освен, че мислиш повърхностно си и много комплексирана.:)

38.   Абе на там са тръгнсли нещата, че след време хората ще се влюбват в дрехите на партньора си, а не в самия него.
Тва е нещо като с колите. Тия момичетата, постоянно искат некой с кола. И така и с дрехите ше стане. Искам некой който да пазарува в адидас, който се облича в нещо марково и т.н. Света се разсипва.

Говорим за тия хора дето немогат да носят една дреха цели 2 години. Веднага 1 година като мине и догодина като излезнат некви нови модели дрехи и веднага се ловят за новото, а старото вече е извън мода и т.н.

А аз като ходя с анцуг от 5-6 години?? Още си ми става, още си го нося. С две-три малки дупчици (изгорен от цигари) кво да правя, нямам пари за друг, щом ми става ще си го нося още, нема да го сменям, удобен си ми е.

Сега некои ше кажат една-две думи за мен, ама кво да ги правя, не разбират. Много съм свестен, добър и честен, но тва никой нема да обърне внимание, щото требва първо да видиме как се е облекъл. Кво толко им пречи, че носа анцуг и то леко шушлякова неква материя?
Много е просто тва поколение, се е такива малки неща им пречат. Нали с мене ше приказват, а не с дрехите ми??

39.   Който иска, да ме определя по дрехите! Аз пък си нося широките дънки, широката тениска и широкия суичър. Не нося грим, не си слагам пера на главата и не нося шапки с финтифлюшки. Не слагам нежни колиета, а евтини гердани. Обувам кецове или маратонки. Анцугът ми е широк, както всичко останало. И съм момиче.
"Ухааа, че гадост! " - кой ще го каже?
Нося ги, но това не означава, че не си знам размера, че дрехите са ми подарени или пък че съм клошар. Но повечето хора си мислят точно това при първа среща. И знаете ли как ми пука пък на мен? Така ми е готино, така ми е удобно, така се харесвам.
Но наскоро бях облякла не особено широки дрехи, имаше повод и нямаше как - толкова очи вперени в мен не бях виждала, даже и колите ми правеха път без да има пешеходна пътека.
Смешно ми е заради това, защото си личи мисленето на масата. Но "Лудите, лудите, те да са живи! ".

P. P. Поздрави за различните, за бунтарите, за размирниците, за кръглите гвоздеи в квадратните дупки... за онези, които виждат нещата по различен начин – те не обичат правилата... Можеш да ги цитираш, да не се съгласяваш с тях, да ги възхваляваш или да ги очерняш, но единственото, което не можеш да направиш, е да ги игнорираш, защото те променят нещата... Те бутат човечеството напред и макар и някои да ги смятат за луди, ние виждаме в тях гении, защото онези, които са достатъчно луди, за да мислят, че могат да променят света, са онези, които наистина го правят.

40.   Н39, Радвам се, че има момичета като теб.. квото и да става бъди различна, бъди себе си и истинска! :)

Мирослав

41.   Перфектен коментар, номер 39! Абсолютно съгласен с всяка дума!

Мога да ти кажа и още нещо - че си фен на Епъл. И все пак може би беше редно да кажеш, че П. П. -то ти не си го измислила ти, а е едно към едно текста на реклама на Епъл от 1997 под заглавие Think Different. Справка: http://en. wikipedia. org/wiki/Think_Different#Text

По темата мога да кажа следното: Не, дрехите не правят човека. Но един умен човек знае кога и как да се облече, така че тези, които наистина съдят за хората по дрехите, да го оценят. Умният човек не тропа с краче "Ама що ми гледате само дрехите", а знае как да използва тази слабост у повърхностните хора за собствените си цели. Знае как във всеки един момент да направи точно това впечатление, което иска да направи - може да е добро, може да е лошо.

Има още една поговорка: Никога няма да получиш втори шанс да направиш първо впечатление. (You never get a second chance to make a first impression)

Кубрат

42.   СПАМ (не по темата)
Кубрате, не упоменах това, защото не знаех от къде е - в документа с цитати, който съм си направила, не винаги има автор. Но благодаря за информацията, вече този цитат ще си има :)

43.   Начина по който изглежда човек, съответно по който е облечен, създава първото впечатление, което не знам защо подценявате. То е много важно. Именно чрез дрехите човек показва какъв е неговия стил на живот, гради имидж. И показват доста за човека. Аз например именно по това мога да определя дали някой е кухо първеню, дали не е човек, който иска да покаже, че е над нещата едва ли не, дали не е човек(предимно при жените), който отчаяно иска да привлича внимание и т. н.. Не случайно и понякога се чувстваме неудобно, защото "не сме облечени подходящо". Според мен човек трябва да внимава какво облича защото това изгражда представата за него и го поставя в определени социални среди.

44.   дрехите не правят човека
Но в крайна сметка не може и без тях, например: когато отидеш някъде на непознато място, първото впечатление на непознатия е това как изглеждаш т. е дрехите дали теса чисти и спретнати или са скъсани и мръсни
Ако е второто никой няма да те вземе на сериозно