Споделена история от Образование

За детските градини
Искам да попитам запознати колко платихте, за да влезете в детска градина? Видях, че през 2008 е било между 300 и 500 лева, а сега чух, че е станало около 1000 лв. Също така разбрах, че имало и някакво спонсорство, което било месечно впоследствие, след като сте приети. Който има предтсва от тези работи, моля да коментира, благодаря!

Коментари

1.   Здравей, не съм сигурна, че разбрах ясно въпроса ти? Как колко сме платили? Моето дете тази година тръгна на градина - в първа група е и за кандидастването и след това приема не съм дала и една стотинка. Подадох си документите по каналния ред, е имах имах и едно рамо, /беше ми важно да постъпи точно в тази градина/ но пари не съм давала! След което всяка градина си решава на родителско събрание каква сума ще се събира за консумативи. Ако трябва да бъдем точни това също е законо несъобразно, защото всяка градина разполага с боджет. Естествено се изтъква колко крайно малък е той и се стига до събиране на пари. На нас ни събраха по 90лв. от дете. 30лв. за учебни помага, 30лв. за спална бельо /което остава като дарение на градината/, 10лв. за вода за цялата година и другите 20 лв. за разни консумативи като лепила, ножички т. н. Отделно всеки месец носим т. хартия, мокри кърпи и салфетки. Това е, ако има нещо питай.

2.   Благодаря за информацията, въпросът ми е защото и ние така като Вас харесахме конкретна детска градина и кандидатстваме само за нея. Но при нас най-вероятно ще трябва и да се плаща, поне така разбрах.

3.   Здравей, 1, а какво имаш пред вид под 'едно рамо'?