Споделена история от Образование

В кое училище да уча..
Здравейте, на 14 съм от София .

Тази година трябва да кандидатсвам в ново даскaло в София . Проблемът е , че аз искам да уча биология или химия или двете заедно, но не мога да намеря училище в което се учи Биология. или Химия след 8 клас (..засилила съм се да уча медицина след 12 клас) така де може ли някой от София да ми препоръча някое даскaло в което мога да уча тези предмети.

Коментари

1.   Не са ти нужни. Подготовката за кандидастване медицина отнема само 1 година и се прави в 12 клас. Няма нужда да учиш биология и химия повече от стандартното преди това. Казвам ти го от опит. Учих в езикова гимназия в София и учихме биология и химия само в 9, 10 и 11 клас, като химията беше съвсем малко. В крайна сметка като си почнеш в 12 клас частните подготвителни уроци си научаваш всичко, което ти трябва. Изобщо не се напъвай от сега. То дори и материала, който се учи през целия гимназиален курс е само мъничка част от това което ще ти трябва за кандидастването, особено по химия.
Иначе има Природоматематическа гимназия, знам, че и във Френската има профили биология или химия (както и останалите предмети като литература и др. ), ако толкова държиш да учиш тези предмети повече.

2.   Наясно съм с това, че не е от значение в каква гимназия учиш, за да следваш медицина. Но аз наистина мн обичам тези предмети и до сега училищата в които се изучават тези два предмета интезивно приемат само след 7 клас. Ако отида в Софийската професионална гимназия по туризъм пак ще мога да следвам медицина нали.. защото педагошката ми каза, че няма да мога защото като завършиш СПГТ неможеш да следваш нищо друго освен туризъм...

3.   Аз пак съм 1 : Това за СПГТ ми се струва доста дискриминативно и безсмислено, за да е истина, сигурно тази жена е имала предвид нещо от сорта на това, че това което се учи в тази гимназия става само за туризъм и нищо друго. Поне за медицинския университет в софия знам със сигурност, че нямат гимназии в забранителен списък :D

4.   Природоматематическа гимназия- набляга се на химия, но не става за една година както ти пишат по- горе. Когато някой иска да учи определено нещо- без значение какво е то, подготовката е от 11клас и са 2-е години. Дори няма значение къде ще учиш, наблегни на езиците, основен да е различен от английският, а втори задължително английски. Така ще знаеш два езика, а при медицина и в последстие тези езици ще са ти от полза. Успех!

5.   НМПГ - Национална Природоматематическа Гимназия е най-добрият избор. Имаше и някакво училище до Сточна гара (пада се в края на бул. Сливница) с интензивно изучаване на биология и химия.
Ана

6.   А ако не е тайна, защо просто не кандидатства след 7ми клас?
Училищата, които приемат след 8ми клас са професионални = кофти и дори да има биология или химия като профилиращ предмет няма да те подготвят за нищо. По-добре си се запиши в една нормална гимназия и си учи за медицина отделно. Интензивно можеш да си ги учиш и вкъщи.

7.   Не кандидатствах след 7ми клас защото не ми даваха наще :Д а НПМГ доколкото знам не приемат след 8ми.. но все пак благодаря

8.   В СПГТ научих химията при Нейкова. Cтрашна е. Няма мърдане - много съм и благодарен.

9.   Възхитена съм от госпожа Нейкова! Отличен учител, винаги е елегантна, блести. За мен тя е образец за учител. Много я ценим и обичаме!

10.   Най-добрите учители, които са ми преподавали са Нейкова по химия и Чолакова по български/разбрах, че е починала/. Другите са гола вода, ден да мине, друг да дойде.