Споделена история от Образование

Има ли такава професия?
Аз съм момиче и следващата години ще завърша, а все още не съм решила какво да уча. По принцип уча много, упорита съм, щом реша нещо го правя, само че взимам решения трудно, много обмислям и общо взето не знам какво искам! Уча много както казах, но ми се получава с труд, а не като при съучениците ми с лекота за 30 минути на ден.. аз чета по 4 часа минимум. И понеже явно запомням трудно не знам ставам ли за отговорна професия.? Но има нещо което ме привлича - обичам да знам всичко, твърде любопитна съм, за всички хора около и извън моята среда, обичам да знам за обикновените личности и за известните, докато приятелите ми говорят аз съм в друго пространство, има хора които дори не познавам, но щом чуя да говорят затаявам дъх и слушам, подслушвам също така, готова съм да разбивам пароли и всичко друго за да разбера истината. Не се отказвам дори съм следила хора, колкото и странно да ви се струва. И имам невероятен слух, разбирам дочутата дума веднага и от 5 думи навързвам за какво точно се говори и имам невероятна памет точно за такива неща, бих казала клюкарски.. обичам да знам истината и да я преследвам, доставя ми удоволствие просто не е чисто клюкарство сякаш е по-вече аз винаги знам всичко за всички дори и те да не предполагат. Играя игри в които се търси истината и гледам такива филми, филми при които има от даден факт да търсиш истината, да откриеш друг и така до края! Наречете ме луда и клюкарка, но хора това е единственото нещо което ми се отдава във живота, нито пея, нито свиря, нито рисувам, нито съм спортна натура, нито имам сръчност.. само това ми се отдава и мисля, че може и да е знак да се замисля над него и да не пропилявам таланта си в скучна професия. Благодаря за вниманието очаквам съвети каква професия бих могла да избера с тези "качества"

Коментари

1.   Не, няма професия "клюкарка", сори... Потърси помощ при психолог.

2.   Национална сигурност? Жена... малко трудно. Иначе ми звучи като обикновено клюкарство, всеки го има. Аз също до някаква степен. Не мисля, обаче, че това са качества или талант. Просто имаш силно развити сензори. Очевидно зубриш, а не учиш, защото ако разбираше това, което четеш, нямаше да ти трябват 4 часа на ден. Следователно- криминалистиката с химия и биология- отпада. С желание за откриване на истината предлагам адвокат- пак се изисква доста разбиране, но зубренето е водещо там (лично мнение). Нещо по-лесно за учене- социален работник или психолог- изисква се здрава психика, но ще разбираш за проблемите на хората и всички клюки около тях.

3.   До 2: И кое точно и е лесно на професията 'психолог'?
Авторке, ако искаш пробвай нещо с компютри, или нещо в полицията след време.

4.   Уж не можеш да помниш и четеш минимум по 4 ч. за да научиш нещо, докато съучениците ти запомнят за 30мин., а пък после казваш, че помниш много. Е как става това? Отиди на психолог, обсебена си от себе си. Намери си работа и не пиши глупости по форумите.

5.   Можеш да бъдеш репортер или стани "член" на ония клюкарски вестници.

6.   Номер 3, просто направих сравнение с правото.

7.   Детектив

8.   Мале и аз съм същата като авторката нищо не ми се отдава само клюките, знам всичко за всеки и винаги са ми интересни историте на хора, които дори не познавам. Любимите ми неща са по цял ден да обикалям магазините и да слушам клюки, нищо не става от мене. Вече съм студентка втори курс уча агрономство, но някак си не ме влече. Влекат ме другите работи, но не мисля, че те са ми качество а просто може би хоби.

9.   Не мисля, че има чак толкова лошо нещо в клюките, дори и да не е талант, както някои от коментиращите казват, смятам, че е необходимо да се интересуваме от другите. Човек все пак живее сред други хора и е важно да знаем какво правят те, как си живеят живота. Така че авторке, ако можеш да използваш това, че си падаш по интриги и клюки в своя полза, ще е добре, ориентирай се към медиите, журналистика, нещо такова. За детектив и криминалист, не мисля, че е добра идея, там се изискват и други умения освен любопитство пък и не е най-приятната работа за жена. Може да станеш репортер или да работиш в телевизията, така че работи над визията си, бъди общителна и да, по описаното, ми се струва, че това ще те прави щастлива.

10.   Детектив :D

11.   "Човек все пак живее сред други хора и е важно да знаем какво правят те, как си живеят живота. " Номер 9, за теб изразите "лично пространство" и "личен живот" какво значат? Ако някой иска да ти сподели нещо, защото те чувства близък е ок, но ако ти научиш за неговите проблеми от друг и ги разкажеш да друг, също така "заинтересован" от живота на другите, се нарича вече клюкарство. Всеки човек е заинтересован от другите и малко или много клюкари, не е талант. Ако все пак намерите професия, която да включва чоплене на семки и клюкарстване пред блока ми кажете, от кога търся такава работа ако знаете...