Споделена история от Образование

Вечният въпрос - професия
Здравейте : )) Сигурно темите от подобен род са ви омръзнали, но все пак.. Скоро осъзнах, че 18-те години не са далеч, а пък си нямам и грам представа какво ще уча след това. Ще ви кажа горе-долу каква професия искам, ако може някой да ме насочи, а ако не - здраве да е :)
По принцип съм общителен човек и много бих се радвала да работя с хора, също обожавам да пътувам и да виждам нови места. Но, както можете да се досетите, искам наистина да печеля от това. Приятелки ми казаха, че мога да стана мениджър на някоя известна личност, стюардеса.. Обаче си нямам никаква представа за тези професии до къде мога да ги развия, какъв шанс имам да просперирам.
Искрено се надявам, някой поне с малко да ми помогне ^_

Коментари

1.   Абе за къде си се разбързала... Ти завърши първо, пък после мисли за другото. И докато завършиш интересите ти ще се променят, ти самата ще се промениш.

2.   Твоите приятели летят в облаците - мениджър на известна личност няма как да станеш. Стюардеса по-може, но конкуренцията е голяма, а заплащането малко. В последно време гледам са почнали да назначават все повече мъже и те дори са по-пригодени за професията. За начало хвани и научи английски на много добро ниво, а това ще ти отвори врати за пътувания. Ние с мъжът ми пътуваме много, включително извън Европа. Икономисти сме по образование. Не си мисли обаче, че пътуването е много хубаво, когато е по работа. Слизаш на някое летище, може и в опасен град или държава и направо в хотела. Има места по света, където не излизаш от хотела дори, там се срещаш с колеги и партньори, защото е прекалено опасно. Случвало ми се е да стоя в хотел, да гледам града отдолу и да не мога да излезна, а армията да е отдолу и да те охранява. Предишният, заемащ длъжността на моя съпруг пък е бил взривен в лобито на един хотел в една мюсюлманска държава да не говорим за рисковете при летене. Това е сигурен транспорт иначе, но какво става, когато летиш три пъти в седмицата с разни компании като „Таджикистан ер“ условно казано, които са единствените обслужващи дистинацията?
Нашата мечта е да се оттеглим и да си направим свои бизнес на локално ниво, за да не пътуваме толкова и да си гледаме семейството. Много внимавай значи каква професия си избираш, защото пътуването по работа не е толкова хубаво нещо, колкото си мислят някои от почивките си.

3.   Както ти каза номер 2. - натисни английският. Виж в какво си най-добра от предметите в училище, разгледай справочниците за кандидат-студенти и виж какви специалности има, за които приемат с този предмет. Поинтересувай се за тях и така ще се ориентираш. Не се спирай само с единия английски, почни още един език, който ти допадне. Това е важно, каквато и професия да избереш, езикът винаги е важен. Както и компютрите.