Споделена история от Образование

Международни икономически отношения - Пловдивски унивеситет
Здравейте :) Преди малко проверих резултатите от класиранията в ПУ и съм приета с МИО с английски :) Има ли други такива, с които може да се запознаем :) Също така, тези които го учат или са по-навътре с нещата за специалността, програмата през годината и т. н. моля да споделят трудно ли е, много учене ли трябва, има ли почивки доста през годината хаха аз още не съм започнала но винаги мисля за ваканцииките ^_^ и каквото друго се сетят, отнасящо се за това :)Моля да бъде публикувано и се надявам да получа отговори :)))

Коментари

1.   работа с хора в човешки ресурси, или в министерството на външните работи, , или в дипломатически служби, или в международни институции, работна заплата до 1000лв. Също може и като икономист, секретар и във всички институции- където има икономика- училища, болници, университети, фирми, международно ниво също..

2.   хубава специалност е, защото се учат и 2 езика, но разбира се, по-важно е магистратурата след това.. Дори може да отидеш и в чужбина.. Късмет

3.   Аз съм със същата специалност, само че друг университет и ще се пренасоча към медицинския, защото тази диплома ще си я бия в главата, като гледам, колко икономисти има. Всеки се оплаква, че за нищо не служи, пък не плащам малко пари....

4.   Ох аз имам чувството, че няма да се справя.. Никога досега не съм учила такива неща свързани с икономиката и не знам за какво става въпрос дори самата специалност, не мисля, че ще мога да се справя.. Какво да правя? Мисля, че няма да разбирам нещата и ще се изложа... Помогнете..
- авторката

5.   От авторката да допълня : Мислех си ако не се справям с тези неща, че искам фармация но съм на едно огромно ВИЕ с химията и там пък ще съм още по-зле.. Какво друго може освен медицина, без право също, нещо което после ще ми докарва добри пари и ще мога да си намеря работа :)

6.   как няма да се справиш, ще се справиш! В пу всеки се справя.. , не е като унсс.. В пу съм учила, нищо сложно няма-математиката е лесна и е само първата година, няколко листа само е основното, особено в пу, всичко друго е още по-лесно и после се намира работа дори и в туризма може нещо да намериш с тези 2езика, защото има широк спектър на професии, не е зле магистратура туризъм с мио, вървят си.. НЯма да се предаваш, все пак има и 2езика в твой плюс, няма да мислиш че няма да се справиш, а езиците ги искат за работа като търсиш.. Не си губи годината да мислиш какво къде, приели са те, записваш се и после магистратура и си готова.. Успех. По мое време беше с доста висок бал и не всеки можеше да влезне.. и особено в су, в унсс там, дори и в пу.. и не съжалявам че го завърших.. Господина по математика беше добър, даваше ни задачите, които ще се паднат на изпита, няма страшно..

7.   относно ваканциите, не се притеснявай, има между семестрите 2месеца за учене, освен коледната и великденската и тогава ти насрочват изпитите в някои дни. Ще ти е лесно, в пу не се учи толкова много, само от лекции понякога.. А за София и Варна е много по-трудно, там ако беше приета, там би трябвало да се притесняваш..

8.   аа да ти кажа и аз не бях учила икономика, но се справих. ТО не е трудно, защото не се искат предварителни знания-четеш си лекцийките и това е.. Честито, все пак си приета. НЯкои хора не ги приемат и после им става много криво като почнат работа, отдалечават се от образованието, и в по-късен етап не се помни толкова добре както като по-млади..

9.   Благодаря ти, успокои ме малко :) Надявам се да се справям с математиката понеже там съм една огромна кръгла нула :Х :д, а и всички други предмети ме притесняват, не знам дали това е за мен и ще се справя, но се надявам да стане :) Благодаря, ако има още мнения, ще се радвам да ги прочета :)

10.   Няма какво да се притесняваш. Аз познавам една колежка премести се в англия да учи и там й беше толкова трудно, и не дават там така изпити, и се наложи да прекъсне.... В Пловдив ти е гаранция, че ще завършиш, и това е най-важното.. Просто избирайте си по-лесни пътища, за да имате успехи..