Споделена история от Образование

Мога ли да остана да повтарям 11 клас..?
Аз уча в 11 клас, частен ученик съм в Езикова Гимназия.

В 10 клас реших да премина от дневна в домашна форма на обучение (най-голямата грешка в живота ми). И тази година останах на 2 поправителни изпита. Понеже има предмети по които не е възможно да учиш само от учебника, а трябва учител да ти обяснява и да си записваш някои неща. Това също се дължи и на здравословни проблеми поради които не мога да се фокусирам да уча.

Останах на поправителен по Химия и Математика, а аз колкото и да уча, нищо не разбирам от тези 2 гадни предмета. Пък и да си призная не учих много правилно.

Мислил съм да отида да уча в ПГ по Туризъм следващата година, където има много добри учители. Но не знам дали ще мога да завърша. Затова с последната ми надежда пиша тук, кажете ми какво да правя супер изпуснат материал имам, нищо не разбирам, скъсаха ме на първата поправителна сесия и по двата предмета.

От 2-та поправителни зависи дали догодина ще съм 11 или 12 клас. Решил съм да след 12 клас да следвам Информатика в СУ. Така има ли някакъв начин да взема изпитите на втората поправителна сесия или ще повтарям 11 клас...?

Коментари

1.   Мило момче, немога да ти дам съвет как да се справиш с този материал за това кратко време.. Но искам да те посъветвам още от сега да се ориентираш към друга специалност за висшето си образование, защото щом ти е зле математиката до никъде няма да стигнеш с информатика. Това ти го казвам с най - добри чувства, искам да кажа, че не ти се заяждам.. Това е все едно да искаш да учиш медицина, а да си зле по биология или химия.. Ако толкова искаш да си в ИТ сферата (разбирам те;))) можеш да се занимаваш с дизайн, стига да не ти липсва въображение. Но за специалността информатика (там се учи доста математика и в сравнение с нея тази в училище ще ти изглежда като детска приказка), за програмирането.. без математика няма да минеш.
Желая ти сила и успех!

2.   Подкрепям номер 1, точно това си мислех да ти кажа и аз. Ако не ти върви математиката, ще трябва да се разделиш с мечтата си за информатика. Повярвай ни, аз също ти го казвам съвсем добронамерено. Здравословните проблеми са нещо много важно, всъщност, най-важното. Но ако те са се оправили, вземи се в ръце и се научи да влагаш труд в ученето. Личи си, че нямаш такива навици. Няма да стане без това. Конкретният ти въпрос зависи от това какъв е правилникът в училището ти. Там ще решат кога да се явиш. проблемът не е там. А в твоята нагласа. Не си научен на упорит труд.

3.   И аз подкрепям номер едно, мисля, че за специалност информатика се учат две или три части висша математика, а тя е доста сложна.