Споделена история от На работното място

Тормоз на работното място
Здравейте!

Не знам дали това е правилното място за да се оплача от проблема си, но вече съм толкова отчаяна и наплашена, че тук се чувствам малко по - сигурно, за да споделя. От 2 години работя в офис на фирма за обзавеждане и интериор във Варна.

Като цяло не мога да се оплача от естеството на работата си, но проблемът ми е той - моят шеф. Постоянно ми пуска разни неприлични оферти, случва ми се да ме насилва и да ми ударя шамар. Заплашва ме, че ще ме изгони от работа и се държи с мен като към лека жена.

Тази работа ми трябва, не мога да напусна, защото после наистина не знам къде ще ида и какво ще работя, не мога и да подам жалба, защото ще стане още по - лошо, но и да търпя подобно отношение и да живея в постоянен страх също ме притеснява.

Много съм отчаяна, моля за съвет

Коментари

1.   Потърси си друга работа, но докато не си намериш нова, недей да напускаш старата. Варна е голям град. Все ще намериш работа в някой мол или хотел. Ако успееш подай жалба. Издай ограничителна заповед. Кажи, че те е насилвал. Създай контакти, намери си приятел. Ако вече имаш, не се страхувай да му споделиш, какво се случва. Обясни му, че този човек те тормози. А ако нямаш човек до себе си, обърни се към някоя приятелка, роднина, близък. Помоли за помощ.
Дано да съм помогнала!

2.   Какво значи, че не можеш да напуснеш? Да не си робиня? Махай се от тази работа веднага! Стига вече с тази овча психика, ти си личност и никой няма право да се държи така с теб. Още в понеделник си подавай заявлението и му удари един шамар на тоя паун, даже не един, а два. Жалко, че живея доста далеч от Варна, щях да дойда да му разбия ченето на тоя жалкар.

3.   Според мен не стой и 1 мин повече. Достойнството ти не струва 5 лв. Ако стоиш там, скоро ще си толкова унизена, че и друга работа няма да можеш да си намериш с това смачкано самочувствие. Работа ще си намериш, споко, така че напусни веднага.

vova4ka

4.   И аз се ядосвам на такава овча психика. Затова сме на тоя хал всичките. Голям страх, голямо чудо! Как така ще търпиш такова нещо, да те удря и насилва, ти чуваш ли се какво приказваш??? Каква е тая златна работа, дето да не може да се смени никога? Ми то е въпрос на приоритети! Щом си съгласна да се държат така с теб, значи работата ти е преди човешкото ти достойнство. Такива като теб са много търсени, защото са роби. Докато има такива работници, ще има и такива шефове. И ако не се осъзнаеш, утре ще налетиш на друг такъв, защото ти това го излъчваш - мачкайте ме, правете ме каквото искате, само не ме уволнявайте. Пфффф...

5.   Щом не искаш да напуснеш, то със сигурност ще му пуснеш!

6.   Какво значи "случва ми се да ме насилва и да ми ударя шамар".... Изнасилвал ли ти е? . Ами че тоя е направо за прокуратурата, бе момиче. Толкова ли няма кьде да се оплачиш - в агенцията по труда например. Най-лесно е веднага да напуснеш, но това не оправия нещата по-принцип. Ше дойде друго момиче и него ще третира така тоя гнусар мрьсен. Не се оставяй да те тормози и мачка откьде накьде. Я кажи на баща ти да го смачка тоя... защо мьлчиш -твоето достойнство няма цена.

Тука имаше една тема за сексуален тормоз на работното място. Кога най-после бьлгарските работодатели ще разберат, че работниците не са им роби, а момичетата не са им за сексуална експлоатаця. Ама, че култура. Това е отвратително.

7.   Може да напуснеш и да го осьдиш едно хубаво.

8.   Решението ти е ГИТ - Главна инспекция по труда Жалба в Комисията за защита от дискриминация сезиране на Омбудсмана на Р България.

9.   Слагаш си микрокамера на някое копче по дрехата, евтини и достъпни са, няколко десетки лева. Могат да записват часове. Има ги в много български онлайн магазини за шпионска техника. Включваш я в началото на деня и записваш до края на работното време. Така няколко дни подред и после можеш да изнудваш шефа си както пожелаеш. Предавания като Господарите само това чакат. Възможностите са безгранични след като се сдобиеш с видео-доказателства за тормоза.