Споделена история от Образование

За мен е голямо предизвикателство да се преместя в Езикова гимназия
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години и тази година ще съм в 10-ти клас. Уча и живея в много малък град, в английска паралелка. Но много искам като завърша средното си образование да отида да уча медицина в Германия.

От миналата година уча немски език по частни уроци, ходих това лято и на курсове. Но сега ми се отваря възможност да се преместя в по-голям град, в немската езикова гимназия, но много ме е страх, че няма да успея там да настигна учениците, че ще ми спадне успеха. Все пак те там учат интензивно от 8-ми клас, а аз едва от миналата година по 3 часа седмично на уроци и разбирасе вкъщи.

Аз тук съм пълна отличничка, имам изградена репутация, приятелите са ми тук. Четвъртък имам приравнителен изпит, разбирасе всичко тогава ще стане ясно.
Но МОЛЯ ви, дайте ми съвет какво да правя, да рискувам ли. Това е едно от първите много големи за мен предизвикателства в живота ми. ПОМОЩ!

Коментари

1.   По-добре да пробваш и да разбереш, че не ставаш, отколкото после да съжаляваш, че не си се пробвала. :)
Макар и да съм атеист, има една ГОЛЯМА и всевалидна мъдрост в Библията по този въпрос: почукай, и ще ти отворят. Логиката е, че ако НЕ почукаш, никой няма да разбере, че си стояла пред вратата с надеждата да ти отворят. :)

2.   Ако сега образованието е като преди 5-6 години да не ти пука - може би даже ще знаеш повече от другите :D Въпросът е да запазиш желанието си да учиш и да се развиваш, защото доста хора го губят

3.   Вярвай в себе си! Мисля, че трябва да опиташ!

4.   Рискувай! Аз тази година съм приета в езикова и също се притеснявам, мечтата ми е да уча в Лондон и ще направя всичко, АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО, за да я сбъдна!!! Ако не успея, поне ще знам, че съм опитала. С приятелите си пак можеш да общуваш чрез интернет, но не им позволявай да пропилеят шанса ти! И не се притеснявай, че ще си по-зле от другите ученици, защото като гледам колко учат е възможно даже да си по-добра то тях ;)

- ?.

5.   В коя езикова гимназия ще учиш??