Споделена история от Образование

Трудна ли е матурата по английски език?
Здравейте! Тази година тоест другата завършвам и мисля да си избера английския за матурата понеже от всички предмети с него се справям най-добре. Много хора са ми казвали, че дори отличниците по анг. изкарват едвам 3, 4 на матурата но мен 3, 4 няма да ме задоволи, защото искам да следвам живот и здраве. Знам, че трябва да се подготвя и ще го направя така ми каза госпожата но имам известни притеснения. Ще се радвам на отзивите на тези, които са държали матура по анг. :) PEACE

Коментари

1.   Не е изобщо, даже е елементарна. Аз лично имам 3. 72

2.   Виж матурите от миналите години и сам/а ще прецениш дали е лесна или не.

3.   Влез в сайта на МОМН и си изтегли миналогодишната матура по АЕ и виж за какво става въпрос. И не ги слушай хората, които ти казват, че е трудна. Аз съм едва 10 клас и си изтеглих матурата от сайта и ми се видя лесна, така че споко!

4.   Съвсем лесна е, успокой се :) Сега ще съм 11 клас, направих я преди време от любопитство и никак не ме затрудни. Много хора са ми казвали, че английската матура дори е най-лесната от всички. Има безброй добри сайтове, където можеш да си упражняваш граматиката. Проверявай се от време на време и всичко ще е на шест! Гледай много филми с английско озвучаване и български субтитри, защото много ще ти помогне за Лисънинга. :)

5.   Не е трудна, но трябва да знаеш английски перфектно и писмено и говоримо. Аз изкарах 5. 63, но преди 4 години се върнах от Америка, където живях 2 години, със сигурност и това е от значение, но щом си добра по английски, ще изкараш поне 4.

6.   Аз тази година държах матура по английски, но съм учила в езикова гимназия с първи език английски и по принцип имах много добра подготовка, защото имах доста часове. В матурата има доста специфични неща, които не знам дали влизат в програмата на всички училища. На мен лично не ми се стори изобщо лесна а и всяка година я усложняват все повече. Все пак погледни предишните варианти и пробвай да ги направиш и си прецени. Лично аз изкарах 5. 46 и страшно много ме е яд.

7.   Ми аз не знам мн англ. , горе-долу съм пък пак изкарах почти 4 преди 3 години, смятай ;)

8.   Матурата по Английски е много лесна. Имах 4 среден успех в училище, а изкарах 5. 4 (2011 година). Реших, че ще кандидатствам с Английски 3 месеца преди изпита. Много зависи къде учиш и на какво ниво ви преподават в училище. Най-добре направи тестовете от миналите години и виж къде имаш грешки и се упражнявай.

9.   до номер 4 - съгласен съм с коментара, но кои са тези сайтове, в които можем да си упражняваме граматиката

10.   Само да уточня, че съм момче :Д - от автора

11.   Между другото и аз сега ще съм 12 и и аз съм решила да държа по английски, защото просто там съм най-добра а не искам да се прецаквам с история, география, биология като половината ми клас :Д

12.   Учила съм английски само в училище и то никак интензивно. Да речем, че се справях на средно ниво. Една година ходих на уроци и имам 5. 12. Нещо да ти говори? :D

13.   аз имам 5. 35 на матурата 2012, тази година беше по-лесна и това е тендемция. На Мърфи граматиката тетрадката и на Понс двете книжки. Наблегни на трансфотмациите и есето. Успех :)