Споделена история от Образование

CAE Подготовка по английски-Британика или учител?
Здравейте! Момиче на 18г. съм(сега ще съм 12клас). Много съм объркана. Имах планове за обучението си, знаех точно какво искам да уча, но после рязко си промених мнението и трябваше бързо да реша към какво да се ориентирам(за висше). Ориентирах се към нещо, за което ще ми трябва много английски, затова реших да запиша курс, след който да отида на изпит за сертификат. Да, вероятно съм малко позакъсняла, но тъй като нивото ми на английски не е никак зле, според мен не това е проблема и че имам време. (пък и не самият сертификат ми е на зор, а обучението). Но все пак става въпрос да взема успешно изпита за сертификат. Проблемът, който имам и за който ще съм благодарна, ако ми помогнете да го реша, е следния: Почти бях сигурна, че ще запиша курсовете в Британика(много добри отзиви, а и за да ходя заедно с приятеля си, който е много добър и ще ми помага там). Отидох на тест за определяне на нивото и се оказа, че съм за CAE. (за сертификат) Но после запозната с тези неща жена ми съобщи, че е по-добре да се запиша при учителка(ще ми е осигурена и проверена и че гарантира добър резултат на сертификата), защото от курсовете(независимо Британика или не) много рядко били изкарвали успешно изпита, а аз уж бях окуражена преди това от много хора, че ще се справя, ако си уча и посещавам редовно курса. Не искам учителка(макар, че плащането ще е по-лесно, не на куп ), защото и преди съм ходила и всеки път съм оставала разочарована и не се чувствам добре с това индивидуално обучение, предпочитам в малка група, където хем да ми обръщат внимание, хем да не е прекалено(както предполагам ще е в Британика). Майка ми по-скоро е за учителката, но аз за школата. Ще се радвам ако някой има добър съвет, впечатления, особено от хора, които са изкарали изпита успешно - как са се подготвяли, от хора, които са ходили на Британика и т. н.

Коментари

1.   Учител излиза неоправдано скъпо, според мен. Аз се готвих в Аво 3, но преди около 7 години и останах доволен. Сега не знам какво е нивото.

2.   от автора - както казах учителят е проверен и сверихме цените, излиза същото, а и на всичкото отгоре не на 3 вноски по 300лв(както за курс), а всяка седмица по-малко, което е по-удобно. в случая парите са плюс на учителя. благодаря за отговора, надявам се да има още съвети :)

3.   В Аво 3 (както е казал 1) или както сега се казва- Аво Бел много добре ще те подготвят за изпита. Цените не са много скъпи. В малки групички си и учителите обръщат индивидуално внимание. Добре се обеснява и може да отидеш на пробни изпити преди истинския. Препоръчвам ти го много.

4.   Подкрепям номер 1, и аз съм ходила в Аво 3 седем години. там подготвят много добре. Ето ти линк:
http://www.avo-bell.com/
Успех!

5.   Трябвало е да започнеш по - рано.. в 9 клас поне, малко е късно.

6.   мен ме подготвиха в АРТО, ПЛОВДИВ. Доволна съм.

7.   До номер 5 от автора: Хаха, какъв 9ти клас? Да не съм от онези лудите дето се подготвят за матури след 12 клас от 6ти... пфф, че хора. Аз си уча постепенно и имам знания за CAE и имам предостатъчно време да се подготвя, въпросът беше как е по-добре.
Благодаря на останалите много! :) Още утре ще реша.