Споделена история от Образование

12 клас - не знам какво искам.
Здравейте, тази година съм 12 клас и ми е много важно да реша какво трябва/искам да уча, но въпроса е, че съм много неориентирана или това, което бих искала да уча, не ми е по силите.
Оценките от матурите ще ги изкарам с не по-малка оценка от 5. Смятам да държа по БЕЛ и Английски език, тъй като искам да кандидатствам и в чужбина(за мен образованието там е по-добро).
Моля ви помогнете ми. Оценката от дипломата ми ще е около 5. Математиката, Географията, Химията и Физиката са ми зле - оценките варират м/у 3-4-5. След 2 седмици ще изкарам TOEFL, там ще имам над 90 точки най-вероятно.

Какви специалности бихте ми предложили? Каква е реализацията? Заплащането и какъв вид работа ще мога да си намеря?

Ще напиша интересите ми: рисуване (не художници и теории и блабла, ами самото изкуство), английски език(нивото ми е С1), корейски език, музиката(пеене), пътуване из света, различните култури и начин на живот, деца, сериали (бих искала да стана актриса, но е много труден изпита, пък и рядко приемат от първия път.. да не говорим ако искам да уча в чужбина, още по-трудно ще е.. ). Ако се сетя още нещо ще добавям.

Моля за помощ, трябва до края на Ноември да избера нещо, за да мога да се подготвя по-добре. Надявам се някой да отговори, защото съм в много тежко положение.

Коментари

1.   Английски език!!!!

2.   И на мен английски и корейски ми харесват, но само езици... не знам... иначе явно си много талантлива- използвай го, а езиците може да си учиш пак :)

3.   Какъвто и да е изборът ти, трябва да те прави щастлива. Когато стъпиш в университета, да чувстваш, че това е твоето място. Не си поставяй сама граници - няма такива.

4.   Корейски език и пеене (Гангнам стайл) Шегата на страна, не ходи в чужбина. Завърши си една английска филология (или българска) и цял живот ще си имаш работа като даскалица. Парите са добри условията също. Това е.

5.   Сега ще ти кажа как стоят нещата.

Тук никой няма да ти каже кое е най-добре за теб. А ако някой ти каже, то бъди сигурна, че няма идея кое е най-подходящо за теб.

Стягай се. Това е капитализма, сама трябва да се оправиш. Мързи те - нямаш пари. Даваш си малко зор - имаш горе-долу.

7.   Както ти каза... задължително отиди в чужбина :) там можеш да си намериш по добра професия и ще имаш повече възможноти :) ето няколко съвета: 1. писател (ако ти е по силата) 2. лекар 3. адвокат 4. ако имаш глас... ще се реализираш със сигурност :) 5. актиса... дори и да не стане от първия път това не значи, че не трябва да опиташ :) УСПЕХ! ;*

8.   Не е нужно "задължително да ходиш в чужбина", както обичат да повтарят повечето хора с нереални мечти. Важното е да можеш да напасваш уменията си към средата, т. е. да правиш връзката между мечта и реалност. Най-очевидното е, ако рисуването ти харесва да се захванеш с "практическо рисуване", т. е. графичен и/или уеб дизайн. Дори и да отидеш в чужбина, реализацията ти като художник ще е също толкова трудна и евентуално пак би се насочила към дизайн.

9.   От Авторката :)

Първо да благодаря, че текста ми е публикуван. ^^

Бях при консултант и реших, че ще е нещо от сорта на Графичен/Уеб Дизайн. Същото ме посъветваха и няколко мои познати. Благодаря за отговорите! :)